Помилкою обох потерпілих стало те, що замість того, аби перестрахуватися і самостійно подзвонити родичу та до банківської установи, вони відразу почали виконувати прохання невідомих. Як наслідок – втрата грошей.
До чергової частини Добропільського відділення поліції звернулася 77-річна місцева жителька із заявою про те, що невідомий заволодів її грошима. З’ясувалося, що напередодні жінці з невідомого їй номера зателефонував чоловік, який назвався її сином та повідомив, що потрапив у поліцейський відділок і для того, щоб його відпустили, їй потрібно заплатити 4 тисячі гривень. Телефонуючий назвав номер банківської картки, на яку слід покласти цю суму. Замість того, аби спочатку самостійно передзвонити сину і впевнитися, що дзвонив саме він, потерпіла поспішила до банківського терміналу і перерахувала гроші. Згодом жінка проаналізувала ситуацію і зрозуміла, що в силу певних обставин її син цього дня не міг їй телефонувати, а значить вона стала жертвою шахраїв.
Ще одне звернення того ж дня прийняли добропільські правоохоронці від 40-річної жінки, яка після телефонної розмови із «співробітником банку» залишилася без власних заощаджень. Було встановлено, що спочатку потерпіла отримала смс-повідомлення про те, що її банківську картку заблоковано і для розблокування потрібно передзвонити на вказаний номер телефону. Крок за кроком, жінка виконувала вказівки невідомих, аж раптом, на її телефон прийшло повідомлення із текстом, в якому було зазначено, що з її банківської картки щойно був знятий весь грошовий залишок, а це – 5 тисяч 300 гривень. Тільки тоді постраждала зрозуміла, що це справа рук аферистів, а ні співробітників банку.
Наразі, за вказаними фактами правоохоронці відкрили кримінальні провадження за ст.190 «Шахрайство» Кримінального кодексу України. До 3-х років обмеження волі загрожує «винахідникам», які поповнюють свої кишені в такий незаконний спосіб.