Крім того, вже не вибухнуть 40 гранат і не скалічать чужі долі більше 300 одиниць зброї. В регіоні підбито підсумки загальнодержавних превентивних заходів.
У рамках місячника добровільного роззброєння мешканці Донеччини здали до органів поліції 5 кілограмів вибухівки
Протягом квітня громадяни мали можливість принести до територіальних підрозділів поліції або до органів дозвільної системи незареєстровані небезпечні предмети і уникнути, тим самим, кримінальної відповідальності за незаконне їх зберігання.
Під час проведення місячника добровільної здачі зброї, боєприпасів або вибухівки мешканці області позбулися 333 одиниць зброї, з яких 8 одиниць нарізної зброї армійських зразків, 195 одиниць нарізної мисливської, гладкоствольної та саморобної зброї, 8 одиниць холодної зброї, 122 пістолети та револьвери, серед яких 115 газових та 7 травматичної дії, 4614 набоїв різного калібру, 9 снарядів, 3 міни, 40 гранат, 8 запалів та 5 кг тротилу.
Так, наприклад, напочатку квітня одразу у двох прифронтових містах мешканці принесли до поліції гранати. мешканець Мирнограду добровільно приніс до відділення поліції і здав знайдену ним гранату Ф-1. А в Авдіївці чоловік натрапив на цілий збройовий арсенал, і щоб знайдені боєприпаси нікому не завдали шкоди, одразу ж покликав правоохоронців.
А в Маріуполі мешканець здав боєприпаси пішому наряду поліції, який патрулював Центральний район міста.
Наголошуємо, щозгідно з чинним законодавством у разі добровільної здачі вогнепальної зброї, боєприпасів, вибухових речовин і спеціальних засобів, які зберігаються незаконно, громадянам гарантується звільнення від кримінальної відповідальності.
Тим особам, у яких зброя вилучається поліцейськими примусово, загрожує до 7 років позбавлення волі.
Якщо Ви знайшли небезпечні предмети або маєте інформацію про тих, хто їх незаконно зберігає, повідомте про це до поліції за телефоном 102. Не чекайте, поки загинуть люди. Бережіть своє життя та життя Ваших близьких!