Співробітники Добропільського відділення поліції завітали до співробітників центру зайнятості, щоб розповісти їм як не стати жертвою шахраїв і зберегти свої гроші.
Добропільські поліцейські закликають громадян бути пильнішими та не потрапляти в тенета шахраїв
Правоохоронці розгорнули цілу інформаційну кампанію з метою застереження громадян від розповсюдженого злочину - шахрайства. Поліцейські зустрічаються та проводять попереджувальні бесіди із працівниками різних установ та закладів, розповсюджують інформаційні листівки, виступають із відповідними зверненнями у засобах масової інформації.
Так, начальник сектору кримінальної поліції Добропільського відділення поліції Євген Тугай зустрівся з працівникам центру зайнятості та розповів про розповсюджені шахрайські схеми - «Ваш родич у біді», «Вашу банківську картку заблоковано», «Ви виграли автомобіль» та інші. Правоохоронець зауважив, що аферисти користуються довірливістю, розгубленістю та неуважністю своїх потенційних жертв. В результаті – довірливі громадяни втрачають чималі суми грошей. Так, з початку року співробітниками Добропільського відділення поліції зареєстровано 4 факти шахрайства. Загальна сума втрачених громадянами грошей склала 41 тисячу 680 гривень.
Аби не потрапити на гачок аферистів, слід дотримуватись простих правил:
не впускайте до своїх осель незнайомців, в тому числі тих, які представляються працівниками різних установ, комунальних служб, пропонують будь-які послуги чи товари. Якщо особа представилася працівником певної установи чи організації, вимагайте, передусім посвідчення або інші відповідні документи, а вже потім продовжуйте розмову; в жодному випадку не перераховуйте чи не віддавайте особисто гроші зловмисникам, які телефонують з повідомленням про те, що ваш родич потрапив у поліцію чи лікарню. Знайте – це шахраї! Обов’язково зателефонуйте родичу, про якого йде мова та з’ясуйте чи з ним все гаразд; не повідомляйте нікому персональні дані своїх банківських карток та не проводьте ніяких операцій з ними, коли вам телефонують нібито працівники банку. У таких випадках припиніть розмову та негайно звертайтеся на гарячу лінію банку, у якому обслуговуєтеся, повідомте про подію, у разі необхідності заблокуйте картку; здійснюючи покупку товарів через інтернет, уберегтися від шахраїв можливо, якщо діяти за схемою: отримав товар, перевірив якість і тільки після цього заплатив.
«Сподіваюсь, що ви скористаєтесь нашими порадами, а також розкажете про можливі афери своїм родичам, знайомим, друзям, щоб вони були обережними і не потрапили "на гачок" аферистів. Але, у разі вчинення відносно вас шахрайських дій, не гайте часу і звертайтесь до поліції», - зауважив начальник сектору кримінальної поліції Добропільського відділення поліції Євген Тугай.