Жертвою шахраїв став і 38-річний мешканець Добропільського району. Знайшовши в інтернеті інформацію про продаж трактору приватною особою, чоловік вирішив його придбати. Тим паче, що й характеристики техніки були такі як треба, і ціна цілком приємна.
Зв’язавшись з продавцем телефоном, чоловік домовився з ним про купівлю техніки. За домовленістю, покупець мав перерахувати гроші на вказаний рахунок, а за товаром приїхати особисто. Про те, приїхавши за товаром, чоловік його так і не отримав, і на зустріч з ним ніхто не прийшов. А після того, як він перерахував на зазначений рахунок останній платіж, продавець відразу перестав виходити на зв'язок. Зрозумівши, що став жертвою шахраїв, чоловік звернувся за допомогою до поліції. Потерпілий втратив понад 75 тисяч гривень.
У поліції за даним фактом відкрили кримінальні провадження за ознаками ч. 1 ст. 190 Кримінального кодексу України «Шахрайство», в рамках яких проводяться слідчо-оперативні заходи щодо встановлення осіб аферистів.
Правоохоронці знову звертаються до громадян із порадою бути максимально обережними при здійсненні покупок через Інтернет. Тож, щоб не потрапити на «гачок» шахраїв, слід дотримуватись наступних порад:
- Найперша ознака шахрайського оголошення – занадто низька ціна на виставлений товар. Часто це значить, що продавець або взагалі його не має і сподівається на дзвінок простака, або ж товар неякісний, несправний чи його походження незаконне, і зловмисник намагається позбутися його якнайшвидше, а тому й заявляє невисоку ціну.
- Якщо в розмові продавець наполягає на повній передоплаті – це привід насторожитися, Вас явно хочуть одурити. Адже немає жодної гарантії в тому, що вже оплачений товар ви отримаєте. Вас по телефону будуть довго «годувати» обіцянками надіслати покупку найближчими днями, а потім шахрай і зовсім вимкне свій телефон.
- Ще один нюанс, який обов’язково повинні знати громадяни при покупці товарів через Інтернет, що навіть фотографія товару чи квитанції про нібито вже відправлений товар не може бути гарантією отримання замовлення. В останній час почастішали випадки, коли шахрай «продавець» надсилає фотокопію квитанції про відправлену через логістичну компанію покупку, отримує від покупця передоплату, а потім посилку відкликає і забирає її зі складу. Таким чином покупець залишається і без грошей, і без товару. Тож за жодних обставин не перераховуйте авансом гроші за замовлення – краще сплатити трохи дорожче і замовити товар у перевіреному інтернет-магазині, аніж спокуситися на низьку ціну і врешті залишитися взагалі без грошей.