Практично будь-яка компанія (виробнича, торгова) стикається з необхідністю організувати стабільне вантажне сполучення з партнерами, постачальниками і клієнтами. Для цього важливо знайти надійну логістичну компанію, яка забезпечить швидку і безпечну доставку товару. Що потрібно враховувати при виборі транспортної організації?

В першу чергу слід дізнатися, які компанії можуть організувати транспортування вантажу, з яким ви працюєте. Деяким фірмам потрібно перевезення негабариту, товарів що швидко псуються, легкозаймистої продукції. Зрозуміло, для таких ситуацій вантажні перевезення звичайним транспортом не підійдуть. Потрібні спеціально обладнані для таких цілей автомобілі. До того ж може знадобитися організація супроводу, оформлення дозволів на перевезення. Та й маршрут логістам доводиться вибирати з урахуванням типу вантажу. Фахівцями беруться до уваги особливості дорожнього покриття, завантаженість трас і т.п. Не дивно, що далеко не всі транспортні компанії готові взятися за організацію таких перевезень.

Ще один важливий момент – способи транспортування, які може запропонувати компанія. У більшості випадків компанії замовляють вантажні автоперевезення. За допомогою машин можна доставляти партії різних обсягів. До того ж не доводиться зайвий раз завантажувати і вивантажувати товар – транспортування зазвичай проводиться «від дверей до дверей». При необхідності логісти мувінгової компанії можуть включити в маршрут кілька додаткових пунктів. Графік перевезень теж гнучкий, що значно оптимізує процес.

Проте, іноді потрібно організувати імпорт товарів з іншого континенту. Важливо, щоб на такий випадок компанія могла запропонувати перевезення по повітрю або морем. Перший варіант потрібен для експрес-доставки. Іноді виникає необхідність отримати товар в стислі терміни. Перевезення по морю, хоч і повільніше, зате більш універсальне. До того ж вартість такої доставки буде помірною.

До слова, авіаперевезення стануть в нагоді і в тому випадку, якщо потрібно швидко переправити вантаж на значну відстань. Наприклад, зараз багато українських підприємств співпрацюють з китайськими фірмами.

Перевіряйте репутацію мувінгових підприємств, з якими ви плануєте працювати. Звертайте увагу на те, чи готові вони надати страховку на товар. До того ж бажано, щоб компанія могла організувати митний супровід. Зручніше співпрацювати з фірмами, які беруть на себе всі турботи по перевезенню товарів.