Популярність закладу громадського харчування багато в чому визначається оригінальністю його дизайнерського рішення, а також поєднанням і ергономічністю всіх елементів інтер'єру. Найчастіше завдяки своїй ексклюзивності інтер'єр ресторану стає його візитною карткою, за рахунок чого закладу вдається не тільки привернути величезну кількість відвідувачів, а й сформувати численну групу постійних клієнтів.

Бажання рестораторів створити неповторну атмосферу у власному ресторані цілком зрозуміло, однак досягнення даної мети можливо лише за допомогою досвідчених дизайнерів. Таким чином, власники закладів при створенні інтер'єрів звертаються до послуг професійних дизайнерів, які знають все про модні тенденції в світі ресторанних інтер'єрів.

При створенні інтер'єру в закладі ресторанного типу слід орієнтуватися на образ потенційного відвідувача. Безумовно, здесь інтер'єр ресторану обумовлюється і його специфікою. Слід брати до уваги існуючий ринок зі своїм попитом і пропозицією, прогнозувати актуальність ресторану з плином часу.

Заклади з традиційною національною кухнею або сучасні з експериментальної, ресторани для вегетаріанців або спеціалізуються на рибі або м'ясі ресторани-в інтер'єрі важливо продемонструвати гастрономічну спрямованість. Інтер'єр повинен поєднуватися з якістю і рівнем обслуговування, режимом роботи, а також естетичними та експлуатаційними характеристиками ресторану. Він зав'язаний на загальній концепції і не може існувати сам по собі.

При розробці дизайн-проекту не менш важливо враховувати кухню ресторану, якій повинна приділятися максимум уваги. Її плануванням в зв'язці з дизайнером повинні займатися досвідчені технологи і консультанти. Спочатку відвідувач повинен бути заманити інтер'єром, а далі його враження підтверджуються кухнею. Важливо, щоб довірою відвідувача ресторану підтверджувалися на всіх етапах знайомства з рестораном.

Створюючи дизайн-проект ресторану, особливу увагу слід приділити формі і габаритам приміщення. Адже раціонально розподіл вільного простору має відповідати не тільки кількістю обслуговуючого персоналу, а й його функціональним потребам.

У процесі розробки проектів дизайнери часто забувають про те, що інтер'єр повинен бути не тільки сучасним і стильним, але і унікальним. Ексклюзивність дизайнерського рішення виділяє ресторан серед інших закладів і є хорошою рекламою ресторану.