Практично на всіх промислових і ремонтних підприємствах для навантаження, розвантаження і переміщення важких вантажів використовуються різні види підйомно-транспортного устаткування, включаючи вантажопідіймальні крани. Вибір моделі крана та його комплектації для кожної конкретної ділянки залежить від багатьох факторів, зокрема:

  • гранична маса переміщуваних вантажів;
  • максимально необхідна висота підйому;
  • ширина прольоту;
  • характер вантажів (довгомірні, великогабаритні, сипучі, листовий або розплавлений метал і т.п.);
  • відкритий майданчик або у приміщенні;
  • можливість підключення електрики;
  • режим роботи (інтенсивність підйомно-транспортних робіт);
  • вартість.

Найчастіше на вітчизняних підприємствах використовують мостові крани та їх спрощений різновид - кран-балки. Відмінною особливістю «класичних» мостових кранів і кран-балок є наявність в їх конструкції моста, що представляє собою потужну металеву пролітну балку з ходовими візками, завдяки яким забезпечується переміщення по крановим коліям (рейках).

Мостові крани та кран-балки прийнято ділити на опорні та підвісні, в залежності від способу розміщення кранових рейок. Колії підвісного крана кріпляться до капітальних стін і не займають місця на робочому майданчику, тому - це найбільш оптимальне рішення для ділянок, де обмежений простір. А колії опорного крана закріплюються на опорах (колонах), спеціально зведених для цієї мети по обидва боки обслуговуємого прольоту.

Такі опори забирають частину робочого простору та створюють «мертві» зони, трохи ускладнюють оператору-кранівнику огляд майданчика, а також помітно збільшують загальну ціну мостового опорного крана. Однак в той же час опори істотно підвищують стійкість і надійність кранової установки, що дозволяє успішно проводити маніпуляції з більш важкими вантажами.

На провідному українському підприємстві - Київському заводі підйомно-транспортного обладнання (КЗПТО) випускають під замовлення різні модифікації кранів мостового типу. Зокрема, тут можна замовити (купити) мостові крани електричні або ручні, укомплектовані ручним талем або електротельфером, з будь-якими вантажозахоплювальними пристроями.

кран мостовой

Детальніше ознайомитися з технічними характеристиками мостових кранів і кран-балок КЗПТО можна ознайомитися на заводському сайті https://kzpto.com.ua