Один з найбільш популярних каналів поширення інформації про товар чи послугу – зовнішня реклама, що використовується в усіх країнах світу. Її ще часто називають «аутдор», бо вона розміщена поза приміщеннями, будівлями на стаціонарних або мобільних конструкціях. Ми бачимо рекламу в метро, магазинах, на фасадах будівель, вздовж траси та тротуарів. І компанії або приватні замовники витрачають на зовнішнє рекламування значні бюджети.

Плюси та мінуси

До переваг такої реклами можна віднести наступні риси: широке охоплення аудиторії і довготривалість впливу. Серед характеристик фахівці також виділяють чіткість та точність, часто креативність, велику аудиторію охоплених потенційних клієнтів.

Недоліки не суттєві і до них можна віднести:

  • лише довгострокова дія (для банерів вздовж дороги мінімум – місяць)

  • зображення часто псується під впливом снігу, дощу і т.д.;

  • інколи складно та довго оформлювати документи на встановлення сітілайтів та інших габаритних рекламних конструкцій.

Ще одним дуже важливим суперечливим моментом є те, що споживачі в 2019 році не надто охоче йдуть на банальні та звичні оголошення.

Тому бізнесу потрібна ефективна креативна зовнішня реклама.

Креативне рекламування

Перше питання, яке потрібно дослідити – місце розташування зовнішньої реклами. Найбільше аудиторії охоплюють банери чи сітілайти там, де натовп регулярно збирається на заходи чи просто проходить повз. Хоча варто зауважити, що розміщувати рекламні розтяжки і щити уздовж заміських трас не має сенсу, бо більшість машин тут проноситься на великій швидкості і тому суть реклами залишається незрозумілою.

Найкраще розташовувати рекламні атрибути на пожвавлених перехрестях, де є світлофори, «зебра» і пішохідні тротуари.

Крім того, ефективною стає зовнішня реклама тільки після залучення уваги споживачів. Рекламні панелі, на яких зображення змінюється, привертають увагу. Щити можуть бути як електронними, так і механічними, виконаними у формі тонких пластин, які періодично перевертаються.

Ще цікавіша для людей об'ємна реклама. Це можуть бути величезні макети продукції, креативно представлені в цікавому образі.

Розташувати елементи реклами можна уздовж дороги, розмістити біля вашої торгової точки на спеціальних постаментах, зробити їх частиною зовнішнього оформлення будівлі.

Величезна жіноча туфелька, вмонтована в будівлю, точно не залишиться непоміченою і спонукатиме людей відвідати магазин. Це також приклад ефективної зовнішньої реклами.

При виборі зовнішньої реклами слід пам'ятати, що ефективність залежить від привабливості для споживача і креативності.