Люди не вічні, і кожному з нас в тій чи іншій формі доводиться стикатися з питаннями прийняття спадщини https://astarta-law.com.ua/prijnyattya-spadshhini/, що завжди пов'язано з «головним болем» з приводу збору необхідних паперів, відвідування нотаріуса та численних контор.

Основні положення

Спадщину можна залишити після себе тільки в тому випадку, якщо людина чимось володіє на законних підставах. Якщо це основне правило порушено, заповіт буде вважатися недійсним. Внаслідок цього спадкоємці повинні будуть розібратися щодо прав власності на нерухомість, земельні ділянки та ін. Об'єкти можуть бути поділені на частки, і тут все доведеться вирішувати у нотаріуса на підставі наявних документів.

Що кому належить

Як вже сказано, власниками нерухомості можуть бути кілька людей в різних або рівних частках. До того ж не обов'язково, що всі співвласники є родичами. І тут необхідно враховувати, що кожен з власників своєї частки має повне право розпоряджатися нею відповідно до власних переконань, вписавши, наприклад, її у свій заповіт, або подарувавши кому-небудь.

Процедура

Вступити в спадок людина може або за законом, або за заповітом. Згідно із законом вступити в права спадкування можна лише в тому випадку, коли власник майна покинув цей світ, не залишивши по собі ніяких розпоряджень щодо його подальшої долі. У цьому випадку спадщина розподіляється по ступенях споріднення, де є 5 категорій:

• батьки, подружжя, діти;

• сестри, брати, онуки, дідусі та бабусі;

• тітки, дядьки, племінники;

• особи, що проживають однією сім'єю протягом 5 років;

• утриманці та усі інші родичі.

Зрозуміло, що перехід до розгляду прав кожної наступної групи відбувається в разі відсутності родичів та близьких в попередній категорії.

Розділ часток

Часте питання – як будуть розподілені частки спадщини між претендентами. Тут все просто: кожен з претендентів отримує рівну частку у спадщині, якщо інше не обумовлено в заповіті. Хоча, якщо спадкоємці побажають, розміри їх часток можуть бути змінені за власним розумінням, що вимагає укладення офіційного договору, посвідченого нотаріусом.

Заповіт

Заповідач має повне право залишити по собі заповіт на користь будь-якої людини або юридичної особи. Однак тут потрібно знати, що є категорія громадян, чиї права при цьому не можуть бути порушені. Свою обов'язкову частку спадщини повинні отримати малолітні діти, непрацездатні повнолітні діти, вдова чи вдівець, та батьки, при цьому вони можуть претендувати на половину спадщини.