Картинки по запросу Термобілизна: якості та призначення

Термобілизна – об’єднана назва функціонального натільної білизни. В оригіналі воно називається baselayer - базовий шар. Вперше розроблено одяг в Японії в кінці XX століття з поліаміду та поліестеру. З цих матеріалів продовжують виробляти сучасну термобілизну. З розвитком технологій спортивного одягу з'явилися нові матеріали, способи плетіння тканини і спайки швів.

Яке термобілизна краще: з синтетики або шерсті

Всупереч поширеній думці, термобілизна - це не диво-одяг, в якому неможливо замерзнути. Основне завдання спортивної термобілизни - залишити тіло сухим навіть при високій фізичної активності. Додатковий ефект - термоізоляція, тобто збереження тепла. В особливому плетінні тканини затримується повітря, а це найкраща теплоізоляція.

Спортивна термобілизна не містить бавовни! Так, бавовна зручніша, приємніша до шкіри, не викликає подразнення, але є один великий мінус - бавовна вбирає вологу і довго її утримує, а мокрий одяг охолоджує організм.

По складу термобілизна ділиться на синтетичну, натуральну і комбіновану:

Синтетична білизна швидко сохне, менш вибаглива і довго служить. Підходить для високої активності з великим потовиділенням.

Білизна з натуральних тканин приємно відчувається на шкірі, але гірше сохне, більш примхлива в догляді і швидко витягується. Вовняна білизна підходить для повсякденного носіння, низьку активність, прогулянок і ночівлі в холодних похідних умовах.

Комбінована - термобілизна зі вставками з різних матеріалів. Наприклад, на грудях, животі сідницях робляться теплі вставки з вовною, а на спині і під пахвами - тонкі синтетичні. Найдорожче і технологічне, підходить для активності в екстремальних погодних умовах.

У дорогій термобілизні використовується вовна мериносів - особлива порода овець з тонкою і м'якою шерстю. Вона зберігає тепло навіть при намоканні і не подразнює шкіру.

Як вибрати термобілизну?

Вибираючи термобілизну, можете сильно здивуватися ціною - вона коливається в широкому диапазоні. При цьому склад може бути схожим. Вся справа в тканини і технологіях виготовлення. Наприклад, білизна швейцарських брендів складається з безлічі елементів з різним плетінням та складом. Одні відводять вологу, інші - тепло, треті - перерозподіляють тепло на інші ділянки тіла по повітряним каналам в тканини. У більшості випадків працює правило: дорожче, значить краще.

Визначтеся з активністю

За активністю термобілизна умовно можна розділити на 2 категорії:

висока активність - альпінізм, біг, лижні гонки, гірськолижний спорт;

низька активність - повсякденне використання, риболовля, полювання, туризм.

Для низької активності і повсякденного носіння важливіше збереження тепла, тому вибирайте термобілизну з шерстю або товстішу комбіновану.