Підвал-то приміщення, де сухість і сприятливий клімат вкрай важливий. У цьому приміщенні зберігаються не тільки продукти харчування, продовольчі запаси, а й нерідко - технічні засоби. Тому це приміщення необхідно обробити від проникнення вологи не тільки всередині, але і зовні.

Зовнішня

Зовнішня гідроізоляція (зовні) зводиться до того, що між грунтовими водами і фундаментом будови встановлюється бар'єр. Зі скла, гуми або іншого водонепроникного матеріалу. Він вкопується на всю глибину підвалу. А коли грунтові води піднімаються, то притискають цей захисний матеріал до стін, не проникаючи крізь них в приміщення.

Внутрішня

Внутрішня гідроізоляція зводиться до обробки стін проникають всередину будівельних матеріалів спеціальними розчинами, з допомогою яких на стінах створюється свого роду плівка, яка перешкоджає проникненню вологи. Крім цього, зробити будь-яке підземелля вологонепроникним всередині допоможе закладення швів і тріщин в стінах мастикою. Пол в такому місці слід також захистити - за допомогою звичайного руберойду. Для закладення тріщин в стінах підійде і рідке скло.


Користь гідроізоляційних робіт по захисту

Своєчасні роботи по зовнішній і внутрішній захист підвального приміщення від вологи позбавлять від таких негативних факторів, як:

  • утворення цвілі і грибка;
  • виникнення іржі на арматурі;
  • руйнування фундаменту будинку, де розташований підвал;
  • порушення мікроклімату, необхідного для безпечного зберігання продуктів;
  • псування технічних засобів, які зберігаються в підземному приміщенні.

Внутрішня гідроізоляція підвалу може бути вертикальною і горизонтальною. Вертикальної називають ту, яка здійснюється ПОСЕРЕДНИЦТВО забивання тріщин і стиків стін різного роду водонепроникними матеріалами.

Види внутрішньої гідроізоляції:

  • бар'єр з рідкого скла або гуми;
  • ін'єкційний спосіб, коли в тріщини і стики заливається гідроізоляційний матеріал;
  • мембранний метод;
  • оштукатурювання складами на полімерній основі.

Внутрішній вертикальний захист від вологи вкрай необхідний в місцях, не обладнаних дренажною системою. Горизонтальна гідроізоляція-це створення вологонепроникної підлоги в приміщенні за допомогою руберойду, наприклад. Сьогодні існує маса варіантів і матеріалів, за допомогою яких будь-яке приміщення можна зробити апріорі сухим, дуже багато гарних варіантів на сайті http://vimatec.com.ua/produktsiya/gidroizolyatsionnye-materialy/gidroizolyatsiya-podvalov-i-rezervuarov. Це матеріали, за допомогою яких створюється проникаюча гідроізоляція, коли на поверхні наносять спеціальний рідкий розчин або тверді матеріали.