Головний ранковий напій – міцна кава. Приготування напою – окремий ритуал. Спочатку треба змолоти зерна, потім правильно зварити їх. Багато уваги приділяється вибору сорту. Амбасадор кава стала для багатьох фаворитом. Різноманітність варіантів дозволяє кожному знайти свій вид напою.
Як вибрати хороший кави?
Основний вибір доведеться робити між арабікою і робустой. Який сорт краще? Все залежить від особистих переваг. Арабіку традиційно відносять до більш дорожчих сортів. Вся справа у витонченому смаку кави. Він насичений, м'який і яскравий. Кислинка присутня, але вона досить слабка, тому не псує смак.
Звертайте увагу на регіон вирощування. Кава з різних країн може відрізнятися за смаком, ароматом.
Наприклад, бразильська арабіка виділяється серед інших ніжним горіховим присмаком. Ефіопську цінують за ягідні ноти. Існує також індійський варіант популярноїо кави. Місцева арабіка відрізняється винною кислинкою.
На сайті ambassador.cafe/ua/b2b/ можна знайти окремий каталог з арабікою. Звертайте увагу на букет – в описі кожного сорту описаний аромат напою. Можна знайти варіанти кави з пряними, фруктовими, шоколадними нотами.
Робуста – невибагливий у вирощуванні сорт. Кава міцніша, достатньо терпка. У неї є виражена гірчинка.
Треба відзначити високий вміст кофеїну в зернах. Робуста дійсно здатна підбадьорити з ранку.
Що щодо міксів? Арабіку і робусту досить часто змішують. Зазвичай співвідношення 70 на 30. Бажано, щоб превалювала арабіка – це забезпечить напою відмінний смак.
На наступному етапі треба визначитися з типом обсмажування. Є кілька типів обробки.
Скандинавське обсмажування досить легке. Зерна залишаються світло-коричневими. Подібна обробка дозволяє отримати витончений і м'який кави.
Любителі легкої гірчинки вибирають середне обсмажування. Її називають американською. Ступінь обсмажування можна зрозуміти за зовнішнім виглядом зерен – у них насичений коричневий відтінок.
Смак у такої кави не надто виразний. Вся справа у відсутності ефірних масел на поверхні зерен. Це також послаблює аромат.
Віденська обжарка робить напій солодкуватим. Зерна досить темні, виділяються глянцевою поверхнею – блиск забезпечує ефірне масло.
Сильна ступінь обсмаження робить каву терпким, у напою з'являється відчутна гірчинка. При такій обробці по-французьки вдається отримати шоколадні зерна.
Яке обсмажування є найсильнішим? Італійське – завдяки ньому утворюється та сама класична кава. Вона виразна, насичена і оксамитова. Зерна практично чорні, їх поверхня масляниста.