Купівля першого в житті власного будинку — важливий і відповідальний крок. Є кілька важливих речей, які ви повинні зробити до того, як приймете остаточне рішення. Сьогодні є найбільш важливі поради, які стануть в пригоді кожному новачку на ринку нерухомості. Перший будинок можна купити тільки один раз в житті, тому так важливо, щоб все пройшло якнайкраще.

Найміть професійного ріелтора

Зізнаємося чесно: агентів з нерухомості багато хто вважає шахраями. Цей забобон укупі з бажанням зекономити скільки-небудь грошей змушує потенційних покупців відмовлятися від їхніх послуг. Але гонитва за мікроскопічною вигодою може обійтися вам дуже дорого.

Бізнес у сфері нерухомості не такий простий. Ви зіткнетеся з неймовірною кількістю юридичних тонкощів, які можуть вас ввести в оману, а кожна окрема маніпуляція на шляху оформлення будинку у власність зажадає величезних витрат. Не варто проходити через це в поодинці, найміть професіонала, який допоможе вам у всьому розібратися.

Кваліфікований ріелтор роз'яснить вам незрозумілі терміни в договорах і супровідних документах, організовує перегляд і буде захищати ваші інтереси на всіх етапах здійснення угоди. Повірте, ви оціните його професіоналізм, коли поринете в цей процес.

Реально оцініть свій бюджет

Перше, що потрібно зробити перш, ніж купити приватний будинок — оцінити свій бюджет. Саме він буде визначальним фактором при виборі об'єктів для перегляду. Ніхто не хоче упустити можливість придбати ідеальний будинок через невпевненість у власній платоспроможності. Або ще гірше — закохатися в той, що точно не по кишені.

Наявність чітко визначеного бюджету — гарантія того, що ви будете розглядати тільки доступні вам у фінансовому відношенні об'єкти. Ви заощадите час і набагато раніше зможете влаштуватися у своїх нових володіннях. Спокійно та уважно проаналізуйте всі доходи та витрати, а потім визначте дві цифри: суму, яку ви легко зможете витратити, і максимально можливу для вас вартість.

Розставте пріоритети

Практично у кожної людини є список тих речей, які повинні бути в будинку його мрії:

  • для одного — це простора кухня;
  • для іншого — власний відкритий басейн.

І частину цих побажань ви повинні враховувати при виборі об'єктів для перегляду, але не всі. Розставте пріоритети та розділіть ваш список на дві частини. У першій залиште тільки ті характеристики, які, на вашу думку, вам абсолютно необхідні, наприклад:

  • кількість спалень;
  • розмір кухні;
  • роздільний санвузол.

До другої частини включите приємні дрібниці, які зроблять вас трохи щасливішими. Намагайтеся підбирати такі об'єкти, які відповідають всім вимогам з першого списку. Наявність елементів з другого переліку розглядайте як додаткову перевагу.

Завжди враховуйте район

Той чи інший район повинен бути найпершим і головним пунктом у вашому списку побажань, тому що це єдина обставина, яку неможливо змінити надалі.

Приділіть деякий час вибору ідеального району:

  • оціните по карті, скільки часу буде займати дорога на роботу або в школу;
  • переконайтеся в наявності поблизу магазинів і аптек;
  • постарайтеся зрозуміти, чи влаштовує вас інфраструктура в цілому.

Перш ніж зустрічатися з ріелтором, позначте для себе кілька бажаних районів, і тоді ваші пошуки будуть більш цілеспрямованими.

Не чіпляйтеся до дрібниць

Перегляд великої кількості об'єктів — справа що стомлює. Буває складно відрізнити один будинок від іншого і вибрати той, який подобається найбільше.

Намагаючись досягти якогось ідеалу, багато новачків починають чіплятися до дрібниць: негарних шпалер у вітальні або потертій підлозі в кухні. Таке зміщення фокусу уваги може тільки перешкоджати тверезої оцінки того чи іншого варіанту.

Час від часу змушуйте себе відступати на крок назад і розглядати картину в цілому — на предмет того, чи вимагає будинок серйозного ремонту, чи все в порядку з несучими конструкціями. Дрібні деталі на зразок обробки можна легко виправити пізніше.