Вентиляція приміщень - це організована циркуляція повітря. Для створення ідеальних умов мікроклімату повинна бути влаштована вентсистема, адже за допомогою неї подається свіже та чисте повітря до приміщення. При потраплянні чистого повітря в приміщенні воно перемішується з внутрішнім забрудненим повітрям і поступово рухається до витяжки, де видаляється з приміщення.

Для чого потрібна вентиляція в приміщенні?

Вентилювання приміщення нормалізує повітряний стан в приміщенні, що позитивно впливає на здоров’я людини та на стан самого приміщення.

За допомого вентиляції можна нормалізувати наступні чинники:

Рівень вуглекислого газу, надлишки якого негативно впливають на здоров’я людини. При надмірному вмісті вуглекислого газу в приміщенні відчувається духота. Вентилювання приміщення створює постійну циркуляцію повітря, що видаляє надлишки вуглекислого газу.

Рівень вологи у повітрі, яка негативно впливає на будівельні конструкції і знижує їх термін експлуатації, оскільки, вона збирається на стінах та вікнах. Вентилювання приміщення здатне видалити надлишки вологи, та нормалізувати її рівень в приміщенні.

Рівень чистоти повітря, що забезпечується роботою фільтрів різної тонкості очистки, в залежності від виду вентиляційної системи.

Види вентиляції приміщень


В залежності від типу приміщення, завдання, яке має виконувати вентиляційна система, та типу відрізняють різноманітні системи.

Природна та механічна вентиляція

Функціонування природньої вентиляції відбувається за рахунок гравітаційних сил (різниці тисків, температури та силу вітру). Така система є дешевою, адже відсутнє підключення до електромережі. Проте, надійність такої системи є велика, адже все залежить від погодних умов.

Природна вентиляція може бути не організованою, де провітрювання відбувається за рахунок не щільності будівельних конструкцій та організованою, за рахунок влаштування спеціальних каналів та провітрювачів.

Механічна (штучна) вентиляція здійснюється за рахунок роботи вентилятора, який підключений до електроенергії. Перевагою такої системи є автономна подача та видалення повітря, яке не залежить від погодніх умов.

Припливна і витяжна вентиляція приміщень

Природня та штучна вентиляція відповідно поділяються на:

  • припливну, яка відповідає за подачу свіжого повітря у приміщення;
  • витяжну, яка видаляє забруднені маси повітря з приміщення.
  • комбінована (припливно-витяжна).

Усі параметри вентиляції повинні розраховуватись відповідно до нормативних документів та ДБНів. Відповідно розрахованих повітрообмінів у приміщенні виконується монтаж системи. Ціни на монтаж вентиляції у Львові будуть залежати від типу системи та матеріалів, які будуть використовуватись.

Додаткові функції вентиляції

Калорифер вентсистеми – застосовується в зимовий період для підігріву повітря, щоб в приміщення не потрапляли холодні повітряні потоки, які негативно впливають на людину.

Фільтрація повітря – застосовується для очищення зовнішнього повітря від механічних забруднень, пилюки та інших речовин, які можуть потрапити разом з повітрям у приміщення. Використовуються сітчасті фільтри з сплетенням дуже тонких волокон, які володію високою ефективністю та вугільні фільтри, які затримують шкідливі гази та запахи.

Отже, якісний обмін в приміщенні забезпечить комфорт і затишок у вашому будинку. Для того щоб встановити якісну вентсистему, слід, звернутись до кваліфікованих спеціалісті, які допоможуть виконати вентиляції у будь-якому приміщенні при мінімальних кладеннях коштів.