Загальні принципи роботи і ключові особливості планетарного редуктора

Планетарні редуктори мають ряд спільних рис з циліндричними, так як передача зусилля також відбувається за допомогою зубчастої передачі, а в конструкції використовуються зубчасті колеса. Однак конструкція планетарних редукторів, як і принцип роботи, дещо інші.

В планетарному редукторі можна виділити наступні основні деталі: 
⦁    коронна шестерня;
⦁    планетарні шестерні (сателіти); 
⦁    водило і сонячна шестерня; 

За аналогією з Сонцем, розташованим в центрі сонячної системи, сонячна шестерня розташована в центрі робочої частини редуктора. Вона знаходиться в зачепленні з ідентичними планетарними шестернями, осі яких розташовані на окружності, центр якої лежить на осі сонячної шестерні, і в той же час сателіти зчеплені з коронною шестернею, що представляє собою зубчасте колесо з внутрішнім зачепленням. Водило жорстко закріплює все сателіти відносно один одного.

Принцип дії

Для роботи планетарного редуктора необхідно, щоб одна з його деталей (сонячна шестерня, коронна шестерня або водило) була жорстко закріплена щодо корпусу редуктора. Залежно від вибору ведучого і веденого елемента буде залежати передавальне число планетарного редуктора. Також робота планетарного редуктора можлива і в разі, коли жодна з його деталей не закріплена. В такому випадку стає можливим розкладання одного руху на два (наприклад, від сонячної шестерні до коронної шестерні і водила), або злиття двох рухів в одне.

Переваги та недоліки планетарних редукторів

До переваг відносять:
⦁    знижена гучність;
⦁    компактність;
⦁    Мале навантаження на опори редуктора;
⦁    Менше навантаження на зуби коліс;
⦁    Підвищене передавальне відношення.

Щільна компоновка елементів редуктора приводить до зменшення його габаритів, а умови зачеплення зубів шестерень - до зниження шумності.

До недоліків відносяться:
⦁    Складність у виготовленні;
⦁    Зниження ККД при передачі великих навантажень;

Найбільшим недоліком планетарних редукторів є складність їх виготовлення і монтажу. Незначні відхилення в деталях або помилки при монтажі можуть привести до серйозних проблем при експлуатації аж до поломки редуктора. 
Вибір оптимального планетарного редуктора для Ваших потреб – це доволі складний процес. За посиланням зібрані найпопулярніші та перевірені моделі планетарних редукторів, які вже давно зарекомендували себе серед великої кількості наших клієнтів.