Сучасні люди страждають від підвищених фізичних або розумових навантажень. Уникнути їх неможливо - доводиться багато працювати, вирішувати сімейні проблеми і т.д. Залишається тільки навчитися справлятися з навантаженнями. Варто дізнатися детальніше про розроблені методи захисту від них.

Це допоможе впоратися зі стресом, підвищити продуктивність, дозволить в повному обсязі вирішувати поставлені завдання.

Корисні поради

Слід в цілому переглянути свій спосіб життя - нормалізуйте харчування, включить у раціон вітаміни, а при необхідності й лікарські препарати. Відносно останніх краще порадитися з доктором. Спеціаліст підбере оптимальні медикаменти і допоможе спланувати курс.

Далі треба збільшити активність. Йдеться про позитивні фізичні навантаження - можна просто бігати або записатися в секцію на певний вид спорту.

Важливо знизити кількість шкідливих навантажень. Не завжди це вдається - деякі види діяльності пов'язані з ними. У цьому випадку може знадобитися зміна робочого місця.

Потрібно захистити себе і від розумових навантажень. З цим буде простіше - дотримуйтеся "інформаційної дієти". Раніше фахівці радили по можливості скоротити користування соціальними мережами. Сьогодні це зробити практично неможливо - тут ми черпаємо не тільки інформацію. Соцмережі - важливі засоби комунікації зі світом. Тому уникнути їх частково або повністю не вийде. Однак можна відмовитися від зайвих підписок, які перевантажують новинну стрічку і приховати повідомлення від занадто активної френдзони, яка постійно спамить постами. Нехай в добірку потрапляє тільки найважливіша інформація. Це не буде відволікати і дасть можливість бути весь час в курсі новин.

Психологи також закликають вийти з режиму багатозадачності. Це ефективний підхід, але надовго його не вистачає. Занадто втомлює весь час поєднувати справи. Вишиковуйте свій графік дня в щадному режимі. Бажано його візуалізувати - заведіть собі планінг, де записуйте все плани. Це дасть можливість підвищити свою продуктивність і при цьому не дозволить перевтомлюватися.

Важливо знати межі своїх можливостей. Розподіляйте справи на весь робочий тиждень і не намагайтеся за день впоратися з усім обсягом. Нехай часу піде більше, зате немає ризику перевантажити себе.

Цей принцип варто перенести і на фізичну активність. Вирішив займатися спортом, підберіть щадний режим. Навантаження можна збільшувати поступово - це не тільки безпечніше, але й ефективніше.