Говерла - найвища точка в Україні, висота гори 2061 метр. Про цю гору ходять легенди і одна з них легенда про Говерлу і Прут. Кажуть, полюбив колись хлопець на ім'я Прут дочка гірського царя Говерлу. Дізнавшись про це, цар розлютився і прокляв коханих. Говерла не змогла перенести цього і кинулася зі скелі, цілий день шукав Прут свою кохану, а вранці все побачили, що в долині виросла висока гора - це була Говерла, а обвивали гору струмочок - це був Прут. Так і до сих пір вони нерозлучні - Говерла і Прут. Але це тільки легенда. У перекладі з угорської «Говерла» означає «сніжна гора», це тому, що сніг на вершині може лежати навіть влітку. Що ж потрібно знати для тих, хто вирішив підкорити собі красуню Говерлу?

Дізнатися більше про сходження на Говерлу ви можете, пройшовши за посиланням https://kuluarpohod.com/routes/voshozhdenie-na-goverlu/!

Як дістатися до підніжжя гори?

По дорозі Н09, між Яремче та Ясіня, в селищі Татарів буде поворот на Ворохту, проїжджаєте кілометрів 15 і побачите поворот з покажчиком на базу «Заросляк». Саме з турбази «Заросляк» найкраще підніматися на Говерлу. Проїхавши прямо, ви впретеся в КПП, там запишуть ваші дані в журнал (візьміть з собою паспорт), заплатите реакраціонний збір в розмірі 15 гривень і можете підніматися.

Дорога на гору пролягає через ліс, уздовж річки Прут, далі проходить серед заростей чагарників і вище переходить в кам'янисту насип.

Вас цікавить хайкинг та трекінг? Більше про це читати тут!

Говерла знаходиться на території пріродоохраняемих зони - Карпатського заповідника і тут діють правила, які зобов'язані дотримуватися всі: не розводити багаття, чи не смітити, не заподіювати шкоду природи, не можна ставити намети.

всю корисну інформацію про гірський туризм ви можете знайти на сайті kuluarpohod.com!

Коли найкраще підніматися?

Підніматися на Говерлу можна з травня по жовтень, це найбільш сприятливий час для сходжень. В інший час сходження на Говерлу може бути небезпечним.

Так само не варто починати своє сходження при поганій погоді - туман, дощ і тим більше, гроза. Якщо так сталося, що при підкоренні Говерли вас застала гроза - терміново відключіть всі мобільні телефони (а краще витягніть батарею), а якщо ви вже біля вершини - ляжте на землю і так перечекайте грозу.

Одяг. Одяг повинен бути зручним, не сковувати рухів. Одягайтеся по погоді, але потрібно знати, що на вершині температура нижче на 5-10 градусів, можуть бути сильні вітри, тому, не буде зайвим, якщо ви кинете собі в рюкзачок додаткову теплу річ.