Останні десятиліття дійсно ознаменувалися небувалим ростом вірусних, бактеріальних, грибкових захворювань всіх без винятку рослинних культур. Бактеріальні, вірусні хвороби практично не піддаються лікуванню, які б дії городники не робили. З грибковими ж захворюваннями при грамотному застосуванні вдало справляються фунгіциди, які ви зможете знайти на сайті https://lnzweb.com/ru/fungicide. Lnzweb.com – це компанія, яка спеціалізується на продажу насіння, добрив та засобів захисту рослин.

Характер впливу на рослини

Щоб зрозуміти, яким чином фунгіциди впливають на грибки, необхідно знати, що їх механізм дії буває тільки двох видів.

Контактні фунгіциди – це хімічні препарати, які працюють тільки на зовнішньому боці рослини. Вони не мають функції потрапляння всередину судинної сітки рослини. Їх дія направлена тільки на зовнішню боротьбу з патогенними мікроорганізмами.

Системні фунгіциди проявляють свою дію всередині самої рослини. Вони борються з патогенними мікроорганізмами, які вже потрапили всередину. Часто вони здатні підвищувати імунітет рослини, виробляючи більше захисних елементів.

Оброблення фунгіцидами може застосовуватися не тільки в лікувальних цілях, але і профілактичних. Тому по характеру дії ці препарати поділяються на:

  • профілактичні;
  • лікувальні;
  • імунізуючі.

Особливості застосування

Вчені з’ясували, що ці препарати можна використовувати в чотирьох випадках:

  • для протруєння насіння;
  • для знезараження ґрунту, який знаходиться в тепличному приміщенні;
  • для оброблення багаторічних рослин;
  • для рослин, які входять в період вегетації.

Оброблений насінний матеріал отримує можливість прорости в сприятливих умовах. З таких насінин отримують хороший і здоровий урожай. У період росту й плодоношення ці рослини практично не піддаються впливу патогенних мікроорганізмів.

Фунгіциди, які застосовують для тепличних рослин, здатні усунути механізми життєдіяльності грибів, які знаходяться в ґрунті, де проростають однорічні рослини.

Застосування фунгіцидів для багаторічних рослин доречно тільки в тому випадку, якщо культура знаходиться в періоді спокою. Така обробка здатна продезінфікувати ґрунт від грибів і бактерій.

У вегетаційний період ці речовини можна застосовувати періодично. Вони ефективно впливають на патогенну флору грибів як під час росту, так і під час розвитку рослин.