Рішення більшості людей вигідно накопичувати кошти – цілком обґрунтоване. Але зберігання у національній валюті на даний час є досить ненадійним способом. Тому жителі віддають перевагу відкладанню грошей в іноземній валюті. Частіше це долари або євро.

Де та в якій валюті краще зберігати гроші?

Перед тим як обрати місце зберігання та валюту, потрібно дізнатися курс євро, долара. Багато людей вважають, що краще розділити кошти на декілька частин. Але іноді фінансове положення не дозволяє цього зробити. Тоді потрібно вибрати одну валюту.

Долар завоював всесвітній ринок раніше, ніж євро. Він відзначається стабільністю. Тому спеціалісти з фінансів частіше рекомендують зберігати гроші в цій валюті. Тим більше, що прогнози на 2021 рік стосовно долара оптимістичні, йому обіцяють підвищення. Про євро того ж сказати не можна. Цю валюту не вважають стабільною.

Є два місця, де більшість людей зберігають гроші. Деякі віддають перевагу своєму житлу. Вони вважають, що це – найнадійніше місце. Дім не зможе постраждати від банківського банкрутства. Але ж не всі розуміють, що будь-який сейф можна відкрити. Тому зароблені важкою працею кошти можуть потрапити до рук зловмисників, які проникнуть в житло. А також зберігання грошей вдома – невигідно.

Частина людей віддає перевагу банківським установам. Щоб вигідно зберігати гроші, потрібно відкрити депозит. Але вкладати необхідно гроші в іноземній валюті.

Переваги відкриття депозиту:

  • до коштів не доберуться зловмисники;
  • вкладник має доступ до грошей в будь-який момент;
  • банк контролює рівень інфляції, тому клієнт захищений від знецінення коштів.

Щоб відкрити депозит, потрібно вибрати надійну банківську установу. Не треба купуватися на привабливі пропозиції, котрі обіцяють 10-15 % річних. В такому випадку є ризик не отримати ні відсотків, ні своїх грошей.

Якій валюті віддати перевагу, якщо гроші кладуть на депозит?

Банківська система доволі гнучка, тому ніхто не зобов’язує людей вкладати гроші в національній валюті. У кожного є вільний вибір. Більшість віддає перевагу саме долару або євро. За результатами досліджень видно, що ці валюти найбільш популярні серед вкладників. А щоб знову вигідно обміняти гроші на гривні, треба уважно слідкувати за курсом.

Офіційний курс валют можна побачити на сайті НБУ. Він змінюється протягом дня, а після закриття бірж розсилається до фінансових установ. Треба враховувати й комісію, яка нараховується за послуги обміну. В кожній організації вона відрізняється. Найбільш вигідний відсоток в онлайн-обмінниках.