Наявність біометричного паспорту відкрило українцям двері до великої кількості країн світу. Тепер кожен при наявності додаткових коштів зможе подорожувати світом для розширення кругозору і отримання нових вражень під час неймовірних пригод.

Однак далеко не всі громадяни України отримало біометричний паспорт, хоч він доступний до оформлення вже кілька років. 

Варто зазначити, що існує два різновиди біометричного паспорту:

  • внутрішній;
  • закордонний.

За допомогою першого можна потрапити в декілька країн, але їх кількість значно обмежена. А ось закордонний біометричний паспорт можна сміливо використовувати для подорожей по всьому світу. Не забувайте, що в деякі напрямки потрібно буде оформлювати візу.

Документація для оформлення біометричного паспорту.

Для того, щоб отримати біометрику, спершу потрібно зібрати декілька документів, без яких оформлення паспорту неможливе. До них відносяться:

  • спеціальна заява (заповнюється в місці оформлення);

  • внутрішній паспорт ( підходить як ID-картка, так і звичайний паспорт);

  • свідоцтво про народження;

  • банківський чек, який свідчить про оплату консульського збору;

  • документація про наявність ФОП (якщо людина таку має).

Варто зазначити, що не всім людям потрібно сплачувати консульський збір. В такому випадку потрібно надати документи, які звільняють від цього зобов’язання.

В яких установах оформлюється 

Є відразу кілька способів оформити біометричний паспорт. Можна скористатися послугами компанії Поїхали з Нами із Харькова, якщо ви бажаєте оформити чудову гарячу путівку.

Однак, для тих хто зовсім не поспішає, є декілька основних установ де кожен громадянин України може розраховувати на оформлення біометричного паспорту. До них відносяться:

  • центр надання адміністративних послуг (ЦНАП);

  • «Паспортний сервіс»;

  • ДП «Документ».

Звернення до турагентства є чудовим варіантом, який дозволяє делегувати зобов’язання по оформленню на плечі професіоналів. В такому випадку в офісі турагентства потрібно заповнити заяву-анкету, а також надати чек про сплату послуг, паспорт громадянина України та ідентифікаційний код. Також можна оформити біометричний паспорт на дитину. В такому випадку замість паспорта доведеться надати свідоцтво про народження.

Термін оформлення біометричного паспорта варіюється в залежності від установи, куди ви вирішили звернутись. Більшість турагентств гарантує видачу документів протягом 30 днів. Однак в середньому процедура триває близько 3 тижнів.

Також туроператори пропонують для своїх клієнтів швидке оформлення біометричних паспортів за 5 днів. Так послуга звісно коштує набагато дорожче, але якщо ви вирішили поїхати в Туреччину по гарячій путівці, то додаткові витрати з надлишком покриються економією на відпустці.

Вартість оформлення біометричного паспорту

У 2021 першому році було оголошено про підвищення ціни на оформлення біометрики для українських громадян. Якщо ви вирішили використати стандартну процедуру оформлення біометричного паспорту за 20 днів, то вам доведеться заплатити 694 гривні. А ось для ціна термінового оформлення за один тиждень складає 1046 гривень. Варто зазначити, що подорожчання зовсім не суттєве, всього лиш на 12 гривень. Однак не потрібно забувати, що консульський збір за послугу сплачується окремо.

Оформлення через турагентство дорожче і залежить від конкретної компанії, куди ви вирішили звернутися. Ціна також напряму залежить від вибраного терміну оформлення. Цей варіант чудово підійде людям, які не бажають витрачати свій час на відвідування державних установ.

Наявність біометричного паспорту ‒ це перш за все відкриті двері у більшість куточків світу. Вам більше не доведеться обмежуватись кількома країнами, які ви вже відвідували декілька раз. Зараз для українців доступні більш екзотичні напрямки, які однозначно допоможуть позбутися стресу та наповнитися новими позитивними емоціями.