На ринку промислової автоматизації такі пристрої, як частотні перетворювачі, часто називають інверторами. Незважаючи на те, що використовувані назви є взаємозамінними, насправді це пристрої з різними властивостями.

Що таке інвертор і що ви повинні про нього знати?

Інвертор - це пристрій, призначений для перетворення постійного струму у змінний струм, який має змінну напругу та частоту, читайте тут детально про  інвертори напруги. У свою чергу, перетворювач частоти, як випливає  з назви, змінює напругу і частоту змінного струму, що впливає на швидкість обертання та крутний момент в асинхронному двигуні, який приводить машину в рух.

Не так давно тиристорні інвертори були найпопулярнішими. Однак сьогодні на ринку домінують пристрої, які контролюються завдяки використанню інноваційних сигнальних процесорів, і контролюють ряд параметрів двигуна з живленням. Інвертори побудовані з використанням транзисторів IGBT, тобто біполярних транзисторів або, у разі меншої напруги, польових транзисторів, тобто одно полярних.

Інвертори необхідні для правильної роботи машини, яка повинна працювати з точно визначеними параметрами. Однак перш ніж перейти до вибору конкретного приводу для вашої моделі двигуна, варто ознайомитися з типами інверторів, які зараз доступні на ринку.

Як правильно вибрати інвертор для конкретної моделі двигуна?

Спочатку потрібно ознайомитися з технічними даними двигуна, які розташовані на паспортній табличці. Це інформація про:

  • напругу живлення,
  • потужність двигуна,
  • струм двигуна,
  • тип підключення,
  • частоту обертання двигуна.

Наступним кроком є ​​визначення типу навантаження, а також налаштування входу та виходу, спосіб зв'язку, відповідні розміри та будь-які додаткові аксесуари.

Види інверторів

Приймаючи рішення про покупку інвертора, слід звернути особливу увагу на тип джерела живлення. За способом подачі можна виділити наступне:

  • однофазний інвертор - пристрої, що живляться від однієї фази, інвертор оснащений трифазним виходом 230 В,
  • трифазний інвертор - пристрій, що живиться від трьох фаз, інвертор оснащений трифазним виходом 230 В,
  • інвертор напруги - пристрій, що живиться від джерела напруги, наприклад, конденсаторний блок,
  • інвертор струму - пристрій, що живиться від джерела струму, зі спеціальним дроселем на вході.

Крім того, кожен з інверторів може мати два типи живлення. Тому виділяється: скалярний інвертор та векторний інвертор.