Правильний посів насіння так само важливий, як і правильний обробіток ґрунту та внесення добрив. Це передумова для росту і розвитку сільськогосподарських культур, вирішальна для розміру та якості врожаю. Для того, щоб сівба була найкращою, сівалка повинна бути правильно підготовлена.

Як підготувати сівалку до роботи?

Використання точного способу посіву насіння деяких рослин (цибуля, кукурудза, соняшник, цукровий буряк, овочі та інші) є результатом мінімізації кількості дорогого матеріалу та усунення відстаней між рослинами, що знижує витрати на виробництво. Сівалки точного висіву, пропоновані на сайті https://elvorti.com/ є універсальними машинами для посіву окремих видів рослин і роботи за різними технологіями вирощування. Основними перевагами цих машин є міцна конструкція, надійність та точність висіву. Сівалка оснащена вентилятором, який створює розрідження, спрямоване до висівних агрегатів.

Невеликий крутний момент диска у вакуумній камері та щільно закритий висівний агрегат забезпечують правильний висів із досить низьким вакуумом, що знижує ризик одночасного збирання насіння. Висівний агрегат оснащений верхнім і нижнім скребком для посіву, який потрібно налаштувати так, щоб до кожного отвору висівного диска присмокталося лише одне насіння. Гарне слідування землі забезпечується притискаючими колесами для регулювання глибини висіву.

Заміна диска

Підготовка сівалки до висіву конкретного виду насіння полягає, серед іншого, у виборі відповідного висівного диска з певною кількістю отворів певного діаметра. Висівний диск можна замінити, відкрутивши його вліво та відчепивши від трьох ручок. Установка нового здійснюється в зворотному напрямку, тобто кріплення вправо, пам’ятаючи, що три хомута тримають щит.

Якщо  один із затискачів пропущений, диск не буде рівномірно зчеплений по всьому діаметру, а  корпус буде пошкоджено тертям висівного диска.

Повітродувка

Повітродувка створює відповідний негативний тиск, який необхідний у посівному пристрої для поділу насіння на окремі частини. Цей негативний тиск встановлюється залежно від:

  • використаного насіння,
  • ваги тисячі насінин,
  • швидкості пересування.

На вентиляторі є дросельна перегородка, за допомогою якої можна регулювати розрідження. Встановлення вакууму слід виконувати при номінальних обертах відбору потужності. Від'ємний тиск слід вибрати відносно низький. Якщо негативний тиск занадто високий, з’являються як не засіяні плями, так і подвійні.