Болгаркою в побуті називається кутова шліфувальна машина, що використовується при роботі з металами, каменем та іншими подібними матеріалами. При роботі з цим приладом можуть розлітатися крихти матеріалу, що досить небезпечно - вони можуть потрапити в обличчя. Щоб цього не сталося, перед тим, як користуватись "болгаркою", потрібно надіти захисні окуляри. Якими вони бувають і як вибрати відповідні?

Чому потрібні окуляри, а не повний захист обличчя

Крім окулярів, виробники пропонують маски, що закривають обличчя. Здавалося б, це надійніше, але часто виявляється, що це не так. По-справжньому надійні маски продаються за високими цінами, але найбільш поширені моделі виготовляються з недостатньо міцних матеріалів.

Тому найчастіше використовуються окуляри. Є багато різновидів – які варто вибрати, коли та чому?

Види окулярів

Існує кілька основних видів захисних окулярів для роботи з кутовою шліфувальною машиною:  • відкриті

  • закриті

  • прозоріОстаннє навіть не можна віднести до окремого різновиду - це просто характеристика, яка означає, що лінзи не мають будь-якого стороннього кольору.

Відкриті захисні окуляри для болгарки зовні схожі на прості сонцезахисні. Але є кілька відмінностей – це їхня специфічна форма та матеріал, з якого вони виготовляються. Роблять такі окуляри з розрахунком, щоб між обличчям та оправою залишалося місце. Це допомагає запобігти їхньому запотіванню, яке може перешкодити працювати.

Закриті окуляри вважаються надійнішими та безпечнішими – у них щільний контакт з обличчям. Але ця гідність може стати недоліком - вони можуть швидко запітніти.

Як вибрати

Сучасні моделі часто випускаються з вентиляційною системою, яка не дає запітніти навіть закритим окулярам. Поцікавтеся, чи є така система у тієї моделі, що ви вибрали. На щастя, в більшості окулярів, що продаються зараз, вона присутня.

Який матеріал використаний під час випуску? Він має бути досить міцним. Мінеральне або органічне скло – найкращий варіант. Також може підійти полікарбонат. Вони добре захищають очі від механічних ушкоджень.

Ще одна корисна властивість - запобігати термічних опіків.

Чи є серед показників наявність ефекту "хамелеон"? Це ефект, що дозволяє запобігти поразці очей променями сонячного світла. Якщо є, це буде плюсом: окуляри можна використовувати і для роботи з болгаркою, і для зварювання, і для інших подібних заходів.