Касовий апарат стає необхідністю для все більшої кількості підприємців. Постійно розширюється група операцій, які обов'язково повинні реєструватися в касі у разі операцій з приватними особами. Для більшості підприємців касовий апарат у компанії зараз є необхідністю. Тому про нього варто знати найважливішу інформацію, яку можна прочитати тут - https://zkg.ua/reiestratsiia-kasovoho-aparatu-shcho-neobkhidno-znaty/.

Як зареєструвати касовий апарат

Перед початком використання касового апарату необхідно повідомити його дані в податкову інспекцію. Завдяки цьому ви отримаєте ідентифікаційний номер, який вам потрібно поставити на касовий апарат і занести в сервісну книжку. Наразі паралельно можуть використовуватися: традиційні касові апарати і новий тип касових апаратів - онлайн-каси.

Незалежно від типу касового апарату, перед його використанням необхідно провести фіскалізацію та отримати реєстраційний номер. У випадку з онлайн-касовими апаратами це відбувається автоматично, і немає обов’язку повідомляти про касовий апарат керівнику податкової служби. Користувачеві онлайн-касового апарату достатньо отримати допомогу сервісного техніка під час фіскалізації. Власник каси отримує присвоєний реєстраційний номер онлайн-касового апарату.

У користувачів традиційних кас все ще залишаються зобов’язання щодо звітності, але обмежено – їм більше не потрібно подавати повідомлення до податкової про початок обліку в касі. Обов’язок повідомляти дані касового апарату компетентному керівнику податкової служби після фіскалізації, тобто реєстрації касового апарату, залишається в силі. Послугу вам можуть надати в податковій служби.

Податкова після звітності вами та касовою службою перевіряє правильність даних. Якщо правильність повідомлень не викликає сумнівів, контора надсилає повідомлення про реєстрацію касового апарату та присвоєного реєстраційного номера. Цей номер для касового апарату та касової книги є ідентичним та унікальним (такого номера не буде мати жодна інша каса в Україні). Цей номер необхідно ввести в касову книгу, а також нанести на корпус касового апарату (наприклад, перманентним маркером). Цей номер не змінюється у разі зміни властивостей податкової служби (наприклад, у разі зміни місцезнаходження) або у разі заміни фіскального модуля касового апарату. Ви отримаєте повідомлення про присвоєний реєстраційний номер протягом 30 днів з моменту подачі заявки.