Якісний урожай починається із правильного вибору насіння. Ця істина добре знайома кожному садівникові, адже вибір посадкового матеріалу завжди був і залишається ключовим у вирощуванні і плодових, і декоративних культур. Щоправда, завдяки величезному асортименту насіння, представленого на ринку вибрати якісне далеко не просто. Щоб не заплутатися у різноманітності, необхідно керуватися загальними правилами та уважно підійти до вивчення інформації від виробника.

Якісне насіння овочів купуйте на https://harvest-center.com.ua/ovochi/!

Труднощі з придбанням якісного насіння знайомі і досвідченим, і початківцям дачникам і городникам, і навіть професіоналам своєї справи. Неуважно придбане насіння може:

  • взагалі не дати сходів чи вразити низьким відсотком схожості;
  • з них можуть з'явитися зовсім інші рослини (особливо часто така підміна зустрічається у декоративних рослин, коли замість багаторічників рідкісних видів виростають звичайні, всім знайомі літники - наприклад, чорнобривці або настурція);
  • призвести до низької врожайності або не відповідним заявленим декоративним та смаковим характеристикам рослин.

Цих та інших численних проблем, пов'язаних з якістю насіння можна уникнути лише одним способом – приділити вибору насіння якомога більше уваги та оцінювати їх не лише з погляду ціни чи гарної картинки на упаковці. Вибір хорошого насіння - процес не такий простий, як хотілося б. У ньому є свої закони та правила. Багаторічний досвід допоможе і самому вибрати найкращу стратегію купівлі насіння, але не варто ігнорувати і загальні закономірності та принципи, які допоможуть уникнути розчарувань.

Якісне насіння буває тільки з якісних джерел

Першим і найважливішим критерієм вибору завжди була і залишається покупка у надійних «місцях». Насіння можна купувати тільки у перевірених продавців, в офіційно сертифікованих квіткових або насінницьких, садових магазинах, садових центрах, на спеціалізованих інтернет-ресурсах - у компаній, які довели своїм багаторічним досвідом надійність, що надають сертифікати, свідоцтва та мають офіційні контракти з найкращими фірмами-виробниками. З наближенням весни насіння різних рослин наповнюють буквально кожен куточок. Тимчасові лотки, випадкові продавці, невідомі вам приватні підприємці лише вершина айсберга. Насіння починають продавати навіть у супермаркетах, будівельних і продуктових магазинах, там, де його в принципі бути не повинно. Наскільки відповідально ви підійдете до вибору місця для покупки, визначить і те, яку саме продукцію ви використовуватимете. Краще, якщо ви з часом знайдете свою власну ідеальну «точку».