Класичні прямі штори

Це звичний традиційний спосіб оформлення вікон. Два прямокутні полотна, оброблені з чотирьох сторін і закріплені на карнизі. Такі штори можна купити в магазині тканин чи штор, разом з тюлем чи як самостійний варіант. Залежно від ширини полотна та довжини карнизу штори можуть мати різні варіанти кріплення на карнизі та різні види драпірування й складок. За потреби вони зсуваються або розсуваються.

Портьєри у вигляді пісочного годинника

Така назва з’явилася через зовнішній вигляд – натягнуті шторні полотна скріплюються посередині підв’язкою чи декоративним шнурком з китицями. Цей варіант штор дуже популярний для декорування дверей на веранду, терасу, в сад чи альтанку. Можна застосувати на вікнах, які не потрібно відчиняти, а також без потреби рухати штори, тобто, для сталої композиції. Штори у вигляді пісочного годинника візуально видовжують вікно. Такі гардини пасуватимуть до вертикальних вікон.

Фіранки на тасьмі

Тасьма – це шторний аксесуар, який дозволяє закріпити шторне полотно в необхідному положенні та не дозволяє йому надмірно витягуватися. Особливо це актуально для важких полотен. Вздовж тасьми протягнуті тонкі шнурки чи стрічки, призначення яких – створювати складки або драпірування бажаного вигляду – широкі чи вузькі, глибокі чи мілкі. У готових шторних наборах з тасьмою складки вже зазвичай сформовані.

Штори з люверсами

Люверси - це металеві чи пластикові кільця, розміщені у верхній частині шторної тканини, в отвори яких пронизується карниз. Люверси встановлюються на однаковій відстані, тому м’які складки на шторах рівномірні. Кільця можуть бути різного діаметру, проте під час їхньої купівлі потрібно враховувати товщину карнизу. Люверси зазвичай підбираються такого ж кольору та з такого ж матеріалу, як і сам карниз. Цей вид кріплення найкраще пасує для важких гардин з оксамиту, гобеленової, жакардової та лляної тканини. На тонкі тканини люверси на ставляться.

Гардини на петлях

Іще один сучасний варіант кріплення штор – на петлях з тієї самої тканини, що й штори. Це смужки тканини, невеликі за шириною, розміщені на однаковій відстані одна від одної на шторному полотні. Вони можуть бути у вигляді петель, а можуть зав’язуватися безпосередньо на карнизі. Петлі зазвичай пришиті до верхньої частини полотна, можуть також застібатися на кнопки чи ґудзики. Особливо ефектно штори на петлях виглядають в інтер’єрних стилях кантрі, прованс, французький, класичний.