Ведення більшості видів бізнесу передбачає оплату за товари, послуги. Щоб процес був успішним, потрібно передбачити різні нюанси. У тому числі і варіанти оплати. Сьогодні в багатьох магазинах можна розрахуватися не тільки готівкою на касі, але й карткою, здійснити оплату через термінал самообслуговування, інтернет.

За наявності в магазині платіжного терміналу, відвідувач може сплатити не тільки за покупку, але й за мобільний зв’язок, інтернет, комуналку. Так, здавалося б, дрібничка, також підвищує лояльність покупців, збільшує кількість покупок. ПЗ для терміналів самообслуговування дозволяє приймати платежі від більшості операторів, провайдерів, комунальних закладів тощо.

Які переваги дає ПЗ для pos терміналів бізнесу

На сьогодні ринок платіжних електронних систем розвивається динамічно. В торгових точках усе частіше можна зустріти пристрої, що приймають платежі, До того ж, вони бувають різних типів і відрізняються між собою не тільки дизайном корпусу, а й набором можливостей.

Завдяки програмному комплексу Pay-point приймати платежі можна через POS-системи, банкомати, автомати самообслуговування, на касі. Але це ще усі його плюсу. Серед інших переваг користувачі називають наступні можливості:

  • проведення адміністрування терміналів навіть коли канали зв’язку слабкі;
  • створення брендового інтерфейсу;
  • об’єднання у мережу будь-якої кількості апаратів;
  • робота з програмами лояльності, акціями;
  • врахування залишку грошей, що знаходяться в сейфі, з проведенням інкасації;
  • підтримку фіскальних реєстраторів, принтерів для чеків тощо.

програми для каси та для терміналів самообслуговування

Особливості роботи POS-терміналів

Продавець не повинен обмежувати можливість покупця сплачувати за товар зручним для себе способом. До того ж, це важливо і для самого бізнесу. Адже приймаючи оплату виключно готівкою, можна втратити велику кількість клієнтів.

Під визначення POS терміналів потрапляють не тільки окремі модулі для роботи з електронними платіжними засобами, але й апарат, що знаходиться у куточку касира. Це може бути як стаціонарний, так і портативний пристрій, техніка для мобільного еквайрингу, терміналів, до складу яких входять смартгаджет, порти для підключення і оплати, фіскальний блок, принтер чеків.

При сплаті карткою, пристрої зчитують з неї дані держателя і надсилають до банку запит щодо списання з неї коштів. За позитивної відповіді клієнт повинен ввести потрібну суму, яка і буде списана, переведена на рахунок продавця товарів або послуг. Якщо покупець вирішив сплатити готівкою, погодження банку не потрібне. Йому достатньо вказати суму і внести кошти, після чого отримати паперовий або електронний чек.

Проблеми із зв’язком не перешкоджають зручній оплаті. Інформація про платіж фіксується локально, а при появі з’єднання платіж відразу зараховується до системи.

Програми для платіжних терміналів дозволяють проводити платежі в онлайн і офлайн режимі. Управляти мережею терміналів, проводити моніторинг надходжень можна з ПК, підключеного до мережі інтернет. Адміністратор може також змінювати список послуг та іншу інформацію, переглядати інкасацію.

Програмне забезпечення для терміналів збору даних CHM software є універсальним рішенням. Воно дозволяє працювати з різними виробниками платіжних автоматів. Програмний продукт налаштовується з урахуванням регіональних особливостей та місцевих операторів. Мінімальні вкладення в покупку ПЗ дозволяють збільшити надходження коштів уже в перші тижні використання.