Використовувати опору при ходьбі людину змушують літній вік, операція, травма та інші стани. Лікар може призначити тимчасово або на постійній основі ортопедичні пристрої, серед яких звичайні та ходунки на колесах для дорослих.

У чому відмінності ходунків від милиць і тростин?

Тростина є найпростішою ортопедичною опорою, яка використовується при хронічних проблемах з ногами або після травм. Вона не знімає навантаження на нижні кінцівки повністю, а лише перерозподіляє його. Найчастіше тростини використовують для розвантаження однієї ноги, щоб зробити пересування більш комфортним.

Милиці — це дві вертикальні опори, завдяки яким можливе максимальне розвантаження ніг. Призначаються вони переважно на реабілітаційний період після операції чи травми. Милицями користуються також люди з хронічними захворюваннями опорно-рухового апарату, які переміщуються на колясці. Такі опори допомагають їм пересуватися на короткі відстані.

Ходунки зовні нагадують раму на чотирьох ніжках. Вона:

  • допомагає стояти і ходити пацієнтам після операцій, з травмами, людям похилого віку, інвалідам;
  • захищає їх від падіння.

Лікарі призначають їх людям після інсульту, перелому шийки стегна, ендопротезування та інших складних операцій, в літньому віці. Існують також ходунки на колесах для людей похилого віку, переміщення рами у яких спрощене.

У чому переваги використання ходунків

Конструкції з вигляду громіздкі. При цьому вони легкі та мобільні. Серед плюсів опор лікарі і користувачі, їхні рідні називають:

  • запобігання падінню;
  • стійкість незалежно від того, наскільки надійно користувач тримається на ногах;
  • розвантаження нижніх кінцівок;
  • допомога під час ходьби.

Певні моделі оснащуються невеликим сидінням. В них можна присісти відпочити в зручному місці. За наявності знімного кошика, користувач може брати з собою книгу, воду та ліки, купити щось в магазині.

З ходунками пацієнт не боїться ходити і робить це більше. Це важливо  для здоров'я серця, судин та легень.

Типи опор і особливості вибору

Більшість сучасних ходунків і ролерів для інвалідів складні. Щоб скласти їх, не потрібно докладати зайвих зусиль. Конструкції легко розміщуються в багажнику автівки, займають небагато місця в шафі або передпокої:

  • Пристосування з жорсткою рамою мають на ніжках гумові накладки. Пересунувши його вперед, хворий спирається на опору і робить до неї крок. Підходить не усім, адже потрібно мати сили для переставляння і бути спроможним на утримання рівноваги в момент переміщення ходунків.
  • Під час використання крокуючих моделей по черзі переставляються права та ліва сторони рами. Це значно зручніше, адже піднімати конструкцію повністю немає потреби і постійно є опора. Засоби можна регулювати за висотою. При невеликій власній вазі, вони здатні витримати вагу тіла людини до 100 кг. Підходять для людей, яким потрібно розвантажити ноги, але вони мають проблеми з утриманням рівноваги, запаморочення.
  • Універсальні моделі здатні функціонувати як звичайні й крокуючі. Спеціальні замки замикають можливість кроку і тоді конструкція стає жорсткою. Накладки на рукоятках попереджають ковзання і натирання рук.
  • Ролатори для інвалідів з коліщатами біля передніх опор використовуються як жорсткі або крокуючі. Різниця тільки в тому, що передні опори не переставляються, а прокочуються уперед. Це варіант для людей з нормальною координацією рухів, але утрудненою роботою ніг.
  • Ходунки для дорослих на 4 колеса або ролатори дозволяють рівномірно розподілити вагу тіла на опори. Перш ніж зробити крок, конструкцію потрібно пересунути. Пристосування з блокаторами коліс можна використовувати як звичайні жорсткі ходунки. Усі колісні моделі оснащені ручним гальмом. Деякі з них оснащені ще й гальмом стоянки.