Жіноча вишиванка – стильний і патріотичний, витончений вид одягу. Її історія має глибоке коріння, що йдуть в далеке минуле. Якщо вірити археологічними даними і розповідями мандрівників, перші вишиванки з'явилися в VI столітті. Жіноча вишиванка – красивий національний елемент одягу. Сьогодні гарна сорочка, розшита візерунками, переживає друге народження. Її популярність підтверджує вірність українського народу своїм традиціям, є проявом поваги до мистецтва предків і їх культури.

Серед сучасних жінок можна знайти рідкісних майстринь, які вишивають сорочки вручну. При цьому велика частина представниць прекрасної статі воліє купувати готові вироби, які в широкому асортименті можна знайти в продажу, прикладом є інтернет-магазин вишиванок Діброва. Серед розмаїття візерунків і кольорів, варіантів крою легко розгубитися. Щоб обрати вишиванку, яка перетворитися в улюблений наряд, необхідно врахувати певні нюанси.

Важливі критерії вибору: крій, матеріал, орнамент і колірна гамма.

Жіночі вишиванки мають різний крій, який є важливою відмінною рисою кожної моделі. Окремо вишиванки класифікуються по довжині: можуть бути суцільними або з підкреслюванням стану. Додатково цей вид національного жіночого одягу розрізняють за такими критеріями: місцем розміщення розрізу; величиною і формою ластка, уставок і рукавів; за типом застібання; за кроєм рукавів і формою коміра.

Враховуючи всі особливості, можна вибрати підходящий варіант, що підкреслює достоїнства певного типу фігури. Але слід пам'ятати, що вишиванка – вільний вид одягу, який не повинен облягати тіло. Струнким дівчатам можна придбати модель, що має крій по типу блузи, пишним дамам слід віддати перевагу виробу у вигляді вільної класики.

Головна особливість і прикраса жіночої вишиванки – наявність узору на її полотні. У старовину на території кожного регіону носили сорочки, мають певний набір орнаментів і кольорів, виконаних в унікальній кольоровій гамі. Кожен візерунок мав своє значення. Сьогодні традиційного поділу немає. Для прикраси вишиванок використовується машинна вишивка, завдяки якій на полотні з'являються дивовижні орнаменти і розквітають барвисті рослини. Сучасні моделі нерідко доповнюють бісером та мереживом, що робить їх ще більш жіночними.

У виробах, що підходять для жінок старшого віку, присутні приглушені фарби, дівчатам можна сміливо вдягати вишиванки з візерунками яскравих відтінків. Стримані, спокійні дівчата вибирають пастельні тони, активні представниці прекрасної статі – помітні, життєрадісні кольори.