З настанням опалювального сезону в квартирі стає тепло, але занадто сухо, що може призвести не тільки до дискомфорту, але і до проблем зі здоров'ям.

Як тільки температура на вулиці з настанням осені падає нижче комфортних для життя людини 20-21 градусів, ми починаємо з нетерпінням чекати опалювального сезону, щоб хоча б в квартирі можна було зігрітися. Але є у заповітних гарячих батарей і зворотна сторона медалі: надмірно нагріті радіатори сильно сушать повітря. А сухе повітря може призвести до виникнення захворювань, або до загострення вже наявних хвороб, таких, як, наприклад, астма. Крім того, сухе повітря погано впливає на шкіру і волосся.

Сьогодні на полицях магазинів електроніки представлений величезний вибір спеціальних зволожувачів повітря, дізнатися більше на euro-technika.com.ua. Тому, якщо ви не обмежені в коштах, можна придбати пристрій, який без вашої допомоги буде підтримувати оптимальний баланс вологості повітря у вашій квартирі. Він сам проведе необхідні вимірювання і налаштувати режим роботи так, щоб досягти необхідних результатів.

Але є на ринку і відносно недорогі моделі, не оснащені такою кількістю функцій. Купивши звичайний зволожувач, ви також отримаєте необхідний результат, але режими роботи приладу доведеться перемикати вручну, ґрунтуючись або на своїх відчуттях, або на показниках додаткових приладів.

Якщо ви не хочете купувати зволожувач, то існує цілий ряд інших способів наситити повітря вологою. Один з них — звичайні провітрювання. І не бійтеся, вам не доведеться взимку на кілька годин залишати вікна відкритими і охолоджувати свою квартиру. Достатньо лише хвилин на 5 -10 відкривати вікно три рази в день. Це дозволить зробити повітря в квартирі вологіше, так і приплив кисню з вулиці буде корисний у зимовий час, коли всі сидять в «замурованих» квартирах.

Інший, дуже гарний, до речі, спосіб зволожити повітря у власній квартирі — організувати в ній оранжерею: завести квіти та інші рослини. Як ліси є «легенями» планети, так і зелені насадження у вашому домі будуть джерелом кисню. Вони ж будуть утримувати велику кількість рідини, зволожуючи повітря. Додатковий джерело вологи — випаровування води, якою ви будете їх поливати.

Відмінним способом зволожити повітря в кімнаті буде і звичайний тазик з водою. Багатьом розставлені по всій квартирі тазики з водою можуть не сподобатися. Але і тут також знайдеться вихід: на місці звичайного відра з водою може бути будь-який елемент декору, що містить в собі вологу і дає їй можливість випаровуватися в теплому приміщенні. Ідеальним варіантом, наприклад, стане звичайний акваріум. Він буде виконувати декоративну функцію, і зволожуючу. Також популярністю сьогодні користуються невеликі квартирні фонтанчики з підсвічуванням або без неї.