Просування сайту в пошукових системах – класичний спосіб збільшення його відвідуваності. Як один із способів залучення користувачів, просування сайтів володіє наступними особливостями:

— невисокою точністю прогнозування результатів;

— великою тривалістю досягнення результатів;

— порівняно невисоким (порівняно з рекламою) рівнем витрат;

— залежністю від параметрів просувається веб-сайту;

— високою рентабельністю кампанії з просування, у разі якщо вона виявиться успішною;

 — відсутністю гарантій досягнення передбачуваних або утримання досягнутих позицій веб-сайту у видачі пошукових систем.

Прогнозувати результати просування веб-сайту можна тільки в контексті мети, до якої необхідно прагнути. Однак це не означає, що поставлена мета обов'язково буде досягнута. Просування веб-сайту – непередбачуваний процес, на який впливає величезна кількість факторів, багато з яких неможливо врахувати.

Тривалість просування залежить від: стратегії просування, обсягу виділеного бюджету, віку просувається веб-сайту, можливого знаходження сайту в піску», бані, застосуванні до сайту пессимізації та інших санкцій пошукових систем. Зазвичай перші результати просування для нових сайтів проявляються через 2-3 місяці після його початку, а виходу на прийнятні показники вдається досягти протягом одного року. Якщо до сайту застосовані санкції з боку пошукових систем, просування істотно ускладнюється.

Ефективність просування сильно пов'язано з параметрами розкручуваного сайту, зокрема від: кількості сторінок сайту, унікальності контенту, якості верстки, технології розробки сайту і т. д. Зі збільшенням кількості веб-сторінок розширюється можливості просування по низькочастотних запитах. Унікальність контенту дозволяє випередити веб-сайти не володіють унікальним інформаційним вмістом, а таких більшість. Від якості верстки залежить дуже багато, зокрема оптимальність вихідного коду веб-сторінок.

У разі, якщо просування веб-сайту виявиться успішним, отриманий прибуток може на порядок превисить вкладені в розкрутку сайту кошти. Що стосується позицій веб-сайту, займаних їм в пошукових системах, то їх досягнення, так само як і утримання неможливо гарантувати! Основною причиною цього є постійна зміна алгоритмів ранжирування сайтів пошуковими системами. В результаті ті фактори, які ще тиждень тому враховувалися пошуковою системою, в даний момент можуть враховуватися в меншої (більшої) ступеня або не враховуватися зовсім.