Будь-яка дитина хоча б раз просила купити їй велосипед. Ось тільки батьки не завжди погоджуються на це. Багато хто просто не розуміє, навіщо купувати дитині двоколісний транспорт, поки вона так активно зростає. Уже через рік-два модель потрібно буде міняти.

Така позиція зрозуміла, але не зовсім правильна. Коштує дитячий велосипед зараз не так вже й дорого. Реакція малюка, який отримає такий подарунок, буде набагато ціннішою. До того ж велопрогулянки корисні для вашого чада. Дитина стане частіше бувати на вулиці, розвивати м'язи. Крім цього при їзді поліпшується робота серцево-судинної, дихальної, опорно-рухової систем. Малюк стає більш стійким до стресів і менш капризним.

Обираємо велосипед для свого малюка

Насамперед треба враховувати вік. Не намагайтеся купувати велосипеди «на виріст», вони можуть бути небезпечні. Транспорт буде не стійкий, дитині виявиться некомфортно злазити з нього і їздити.

Як тільки чаду виповнився рік, його можна привітати з цим, купивши біговел. У таких велосипедах відсутні педалі. Транспорт рухається за рахунок того, що дитина відштовхується ногами. Він являє собою своєрідний навчальний тренажер. Після біговелу дитина швидше освоїть справжній педальний транспорт. До того ж така модель теж сприяє фізичному розвитку.

У два роки дитина може пересісти на триколісний транспорт. Якщо ви хвилюєтеся про безпеку чада, замовте модель з ручкою для батьків. Ви будете контролювати транспорт.

Їздити на триколісному велосипеді малюк може до чотирьох років. Втім, багато що залежить від його зросту і статури. Якщо дитина залишається досить дрібною, вона може використовувати транспорт трохи довше. Наступним кроком буде навчання їзді на двоколісному велосипеді. Робити це потрібно на моделі, оснащеної додатковим дрібними коліщатками. Така конструкція вбереже ваше чадо від падіння. До слова, коліщатка можна буде зняти, коли дитина освоїть транспорт.

З шести років дитина вже готова їздити на маленькій копії дорослого велосипеда. У нього повинні бути гальма, кілька режимів швидкості.

Де купити велосипед?

Найдешевше обходиться двоколісний транспорт, куплений через Інтернет. Та й вибір в online-магазинах кращий. Ви самі зможете в цьому переконатися, зазирнувши в каталоги Veloshop. До слова, тут є і дорослі моделі велосипедів. Наприклад, ви можете  купити bmx для виконання недитячих трюків, якщо любите екстремальний спорт. Він чудово підійде для подолання перешкод і стрибків з трампліну. Такі моделі стійкі, міцні і зручні.