Кожний громадянин України бажає жити зі свою сім’єю достойно, маючи для цього належну заробітну плату, а відповідно і житло та вибір професії. На жаль в нашій країні ось уже чверть століття про таке людське життя можна в основному тільки мріяти, адже роботи катма, а коли і пропонують то за копійки, та й умови праці як правило середньовічні. І тут як і століття тому для наших громадян вихід один, для покращення життя українці в масовій кількості виїжджають на заробітки за кордон. Доволі часто попрацювавши кілька років за кордоном отримують вид на проживання і роботу та можливість возз’єднання з родиною, та вже після додому практично не повертаються. На основі сказаного наша держава втрачає кращих синів і дочок. Останнім часом робота в Польщі стала пристойним заробітком для багатьох родин. Отримати роботу в Польщі можна і за допомогою так званих посередників.

Ті, чи інші посередники від влаштування на роботу окремої особи отримують відповідну грошову винагороду від потенційного клієнта. Посередники за належну їм платню надають велику кількість послуг в сфері працевлаштування в Польщі, в тому числі і українців. Тут йдеться не тільки про вибір потрібних вам вакансій, але й про заповнення візи, та оформлення потрібних на то документів. Найчастіше робота в Польщі для українських громадян знайдеться у Кракові, Варшаві, та містах Катовіце і Познань, а також у Вроцлаві, Любліні, та приморському порті Гданську. Даний «кусок хліба» теж нелегкий, тож перш ніж заплатити відповідну суму незнайомій людині подумайте, адже в статусі посередників немало буває і шахраїв. Такі особи зводять людей з недобросовісними бізнесменами, або й зникають з грішми в невідомих напрямках, тому найкраще шукати роботу без горе-посередників.

Для громадян України робота в Чехії теж надійний заробіток. У галузі освіти для придбання досвіду роботи в Європейському Союзі створена і діє програма Erasmus + це в основному професійна підготовка молоді, яка діятиме з 2014-го по 2020-ий рік. В дану програму входить обмін студентами, де можливе набуття досвіду роботи, а також є можливість попрацювати волонтерами. Аспіранти і студенти по цій програмі за кордоном можуть вчитися від трьох місяців, до одного року. Програма AIESEC це так звана Міжнародна асоціація студентів, де можливе набуття студентами досвіду роботи, та вивчення мови. Тут теж набувають досвіду волонтери працюючи в різних країнах кілька місяців, або й рік. В міжнародній студентській асоціації AIESEC вивчається економіка та бізнесові науки, а вже програма IAESTE веде обмін студентами для знань технічного обміну. Дана міжнародна асоціація надає можливість працевлаштування тим студентам, котрі займаються науковою діяльністю в області техніки, та комп’ютерних технологій. Якщо у вас відповідне знання англійської мови то однозначно робота в Празі вам гарантована. Викладачі іноземних країн, при знанні чеської мови, мають можливість попрацювати в початкових і середніх школах цієї країни.