Открытое письмо к Президенту Украины Петру Порошенко

Завтра состоится заседание профильного комитета Верховной Рады Украины по правам человека, национальных меньшинств и межнациональных отношений, на котором частично решится судьба Закона Украины «О внесении изменений в некоторые законы Украины относительно усиления гарантии соблюдения прав и свобод внутренне перемещенных лиц» (рег. № 2166).

Напомним, 25 ноября Петр Порошенко наложил вето на этот законопроект, который значительно облегчает жизнь и обеспечивает права и свободы переселенцев. Активисты неправительственных общественных организаций накануне завтрашнего заседания распространили открытое письмо к Президенту Украины:

"ВІДКРИТЕ ЗВЕРНЕННЯ

НЕУРЯДОВИХ ОРГАНІЗАЦІЙ ДО ПРЕЗИДЕНТА УКРАЇНИ

З ПРИВОДУ ВЕТУВАННЯ ЗАКОНУ «Про внесення змін до деяких законів України щодо посилення гарантії дотримання прав і свобод внутрішньо переміщених осіб» (реєстр. № 2166)

Шановний Петре Олексійовичу!

25 листопада 2015 року був ветований законопроект № 2166 «Про внесення змін до деяких законів України щодо посилення гарантії дотримання прав і свобод внутрішньо переміщених осіб», що стало великим розчаруванням для громадськості,  міжнародної спільноти та 1,6 млн осіб, що вимушені були покинути свої домівки не за власною волею, внаслідок окупації Криму та військового конфлікту на Сході України. 

Авторський колектив законопроекту складається із народних депутатів, представників міжнародних структур, недержавних організацій та ініціатив, що опікуються правами внутрішньо переміщених осіб. Всі без виключення положення законопроекту цілком і повністю ґрунтуються на тих реаліях, в яких живуть переселенці і спрямований на вирішення їх реальних проблем, які виникли через недосконалість нині чинного Закону.

У сесійній залі 03 листопада 2015 року законопроект був підтриманий в цілому представниками всіх депутатських фракцій та груп, а тому всі очікували на його підписання Президентом.

Нагадуємо, що законопроект було подано до Верховної Ради України у лютому 2014 року, вже в червні 2015 року він був готовий до другого читання. Всі органи центральної виконавчої влади, представники від Адміністрації Президента, депутати, представники громадськості мали змогу у встановлений законом порядок подати свої зауваження та пропозиції до законопроекту, відвідати засідання профільного Комітету, де розглядалось питання про підтримку законопроекту 2166. Однак, у процесі підготовки законопроекту суттєвих зауважень до тексту не було у жодної з інституцій.

Спеціальний представник Генерального секретаря Ради Європи в Україні зазначив, що прийняття законопроекту № 2166 надасть важливу можливість покращити законодавство України у цій сфері та привести його у відповідність з міжнародними стандартами та стандартами Ради Європи у сфері захисту прав людини.

Відповідно до оприлюднених на сайті Парламенту Пропозицій Президента України, рішення про відправлення законопроекту на доопрацювання було прийнято з наступних причин:

-         не визначено уповноваженого органу, який буде виявляти факт відсутності внутрішньо переміщеної особи за місцем проживання та підтверджувати інформацію про її переміщення в межах України;

-         не врегульовано механізму перевірки факту тривалої відсутності внутрішньо переміщених осіб за місцем проживання та інформації про їх переміщення в межах України.

Регламентом Верховної Ради України у статті 132 визначено, “якщо Президент України застосував право вето щодо прийнятого Верховною Радою закону і у визначений частиною другою статті 94 Конституції України строк повернув закон до Верховної Ради зі своїми вмотивованими і сформульованими пропозиціями, наслідком цього є скасування результатів голосування за закон у цілому і відкриття процедури його повторного розгляду у Верховній Раді”.

Однак, в тексті немає конкретних пропозицій, а лише загальні рекомендації, що унеможливлює зрозуміти, які саме зауваження і до яких статей законопроекту потрібно врахувати для найшвидшого підписання закону.

Ми, представники громадських організацій, співавтори законопроекту, вважаємо ветування законопроекту «Про внесення змін до деяких законів України щодо посилення гарантії дотримання прав і свобод внутрішньо переміщених осіб» абсолютно недоцільним кроком через те, що:

-         на прийняття даного законопроекту, підписання та набрання ним чинності очікувало більше 1,6 млн. осіб. Він містить багато важливих змін, що могли б на практиці суттєво покращити стан забезпечення прав і свобод переселенців, та відповідає міжнародним стандартам;

-         законопроектом вже закріплюється обов´язок переселенця самостійно повідомляти у 10-денний строк про зміну свого місця проживання, в тому числі у разі добровільного повернення до покинутого постійного місця проживання;

-         положення законопроекту передбачають можливість скасування дії довідки про взяття на облік лише тих осіб, що повернулись до покинутого місця постійного проживання;

-         дані про тривалу відсутність (понад 60 днів) особи можуть отримуватись органом соціального захисту населення у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України;

-         питання визначення відповідального органу та механізму перевірки інформації регулюються на рівні підзаконного нормативно - правового акту, а не на рівні закону.

Враховуючи те, що завданням держави повинен бути не всебічний контроль за людьми, а створення умов для комфортної соціалізації переселенців за новим місцем проживання, просимо Вас:

  • Забезпечити участь Вашого представника 9 грудня у засіданні Комітету Верховної Ради України з прав людини, національних меншин та міжнаціональних відносин, що є профільним та буде розглядати Ваші пропозиції до Закону, для швидкого узгодження тексту для розгляду Парламентом;
  • Зустрітися із громадськими організаціями, що опікуються правами внутрішньо переміщених осіб, співавторами законопроекту, для напрацювання консолідованої позиції в питаннях захисту людей, що постраждали внаслідок збройного конфлікту та окупації;
  • Сприяти найскорішому розгляду узгодженого тексту Закону «Про внесення змін до деяких законів України щодо посилення гарантії дотримання прав і свобод внутрішньо переміщених осіб», його підписанню та набранню ним чинності у встановленому законодавством України порядку.

З повагою

Лариса Артюгіна, ГО «Новий Донбас»

Олександр Бурмагін,  ГО "Інститут розвитку регіональної преси"

Юлія Галаган, координатор проекту “Ресурсний Центр для вимушених переселенців”

Олександр Галкін, директор ВБФ “Право на захист”

Олександра Дворецька, голова правління Благодійного фонду “Восток-SOS”

Тетяна Дурнєва, експерт з питань внутрішньо переміщених осіб Інституту      суспільно-економічних досліджень

Оксана Єрмішина, голова ГО"Всеукраїнська організація зі справ вимушених переселенців"

Борис Захаров, керівник адвокаційного центру Української Гельсинської спілки з прав людини

Сергій Карелін, голова ГО "Розвиток локальної демократії"

Тетяна Кіріллова, ГО "Громадська ініціатива Луганщини"

Олександр Клюжев, Громадянська мережа “ОПОРА”

Марина Курочкіна, Президент громадської організації "ДЕСЯТЕ КВІТНЯ"

Олександра Матвійчук, голова правління Центру громадянських свобод

Тетяна Стадник, Луганське обласне Товариство «Лемківщина»

Тетяна Строй,  виконавчий директор ГО "Донецький прес-клуб"

Таміла Ташева, координатор Громадської ініціативи “КримSOS”

Сергій Ткаченко, виконавчий директор Донецької обласної організації "Комітет виборців України"

Наталія Целовальніченко, керівник ГО "Луганська Правозахисна Група", координатор юридичної приймальні для ВПО ДОО "Комітет виборців України"

Олеся Цибулько, cпівзасновник БО "БФ допомоги батальйону "Донбас"

Геннадій Щербак, ГО “Мирний Берег”

Ярослав Юрчишин, експерт з питань адвокації Реанімаційного Пакету Реформ"

Порошенко открытое письмо № 2166 переселенцы вето
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
Автор
(0 оценок)
Изложение
(0 оценок)
Актуальность
(0 оценок)
Я рекомендую
Пока никто не рекомендует

Комментарии

Комментарии предназначены для общения, обсуждения и выяснения интересующих вопросов

Общество
Сегодня Покровское региональное производственное управление компании «Вода Донбасса» разослало своим потребителям соответствующее предупреждение. «В связи с наличием задолженности перед поставщиком «последней надежды» ГПВД «Укринтерэнерго» за потребленную электроэнергию и предупреждением ЧАО «ДТЭК ПЭС-Энергоуголь» с 23 мая 2019 года будут обесточены и остановлены Карловская фильтровальная станция и Ровненский водопроводный узел, что приведет к прекращению...
Общество
Начиная с июня-июля этого года у многих пенсионеров, в том числе проживающих на временно неподконтрольной части Донбасса, но зарегистрировавшихся на подконтрольной как переселенцы (для получения пенсия) заканчивается срок действия электронного пенсионного удостоверения. В связи с этим возникает много вопросов. Ответы дают представители ОО Донбасс SOS. Среди вопросов, которые поступили к общественникам и правозащитникам: “Когда менять ЭПУ, если там два срок...
Общество
Під час засідання виконавчого комітету Добропільської міської ради, яке відбулось 22 травня, присутні заслухали та обговорили 49 питань порядку денного. В ході засідання, члени виконкому заслухали звіти про підсумки роботи підприємств житлово-комунального господарства в осінньо-зимовому періоді 2018-2018 років, про хід виконання Програми економічного і соціального розвитку міста Добропілля за І квартал 2019 року та прийняли відповідні рішення. Затверджено...
Общество
Число угонов значительно сократилось в Донецкой области, а к ответственности привлечен каждый второй злоумышленник, покусившийся на чужой автомобиль.  Об этом сообщает отдел коммуникации ГУ НП в регионе.   С начала года в Донецкой области задокументированы 37 угонов транспортных средств.  Это в полтора раза меньше, чем за аналогичный период прошлого года.  Из общего количества зарегистрированных угонов 9 были совершены на временно оккупированной территории...
Общество
Бажаєте, щоб наше місто стало кращим вже цього року? ДТЕК допоможе! 20 травня розпочато голосування за міні-проекти конкурсу грантів ДТЕК «Громада своїми руками». До 7 червня кожен мешканець України може віддати свій голос за вподобані проекти, які опубліковані на сайті http://spp-dtek.com.ua. Ініціативні мешканці Курахове цього року представили 25 проектів, спрямованих на покращання громади. Найбільшої популярності набрали енергоефективні проекти та SMART...
Новости компаний
Стильное и надежное решение Up-brella – это стильный зонт обратного сложения, очень удобный в использовании. Это новое конструктивное решение для защиты от дождя. Он выручит будь то ливень, град, снег или леденящий ветер. Этот необчный зонтик никогда не оставит лужу на Вашем полу, не намочит Вас и Вашу одежду. Ведь это так неприятно! Нас Вас не упадет ни капельки, когда Вы будете выходить из машины, дома или заходить в магазин. Больше никаких неловких ситу...
Общество
23 мая 2019 года по требованию поставщика «последней надежды» ГП «Укринтерэнерго» оператор системы распределения выполнит частичное отключение электроснабжения коммунального предприятия «Компания «Вода Донбасса». Оператор системы распределения обеспокоен тем, что несмотря на внимание первых лиц государства и руководства Донецкой области к проблеме КП «Компания «Вода Донбасса» - решение не найдено. Водоснабжающее предприятие будет отключено от электроэнерги...
Новости по теме
Карловская фильтровальная станция останавливается из-за долгов
Важно и для жителей Донбасса: как заменить электронное пенсионное удостоверение
У Добропіллі відбулось чергове засідання виконавчого комітету міської ради
Полиция рассказала все об угонах авто на Донетчине: как противостоять похитителям
Стартувало online голосування за міні-проекти «Громада своїми руками»
Водоснабжение снова под угрозой: 23 мая КП «Компания «Вода Донбасса» будет отключена от электроснабжения
Сутки ООС: оккупанты совершили 5 обстрелов, есть раненые
Президент Украины подписал указ о досрочных парламентских выборах
Молодежи Доброполья предлагают пройти онлайн-опрос за деньги
От монополии к многовекторности: Мэр Доброполья подписал важный меморандум