Открытое письмо к Президенту Украины Петру Порошенко

Завтра состоится заседание профильного комитета Верховной Рады Украины по правам человека, национальных меньшинств и межнациональных отношений, на котором частично решится судьба Закона Украины «О внесении изменений в некоторые законы Украины относительно усиления гарантии соблюдения прав и свобод внутренне перемещенных лиц» (рег. № 2166).

Напомним, 25 ноября Петр Порошенко наложил вето на этот законопроект, который значительно облегчает жизнь и обеспечивает права и свободы переселенцев. Активисты неправительственных общественных организаций накануне завтрашнего заседания распространили открытое письмо к Президенту Украины:

"ВІДКРИТЕ ЗВЕРНЕННЯ

НЕУРЯДОВИХ ОРГАНІЗАЦІЙ ДО ПРЕЗИДЕНТА УКРАЇНИ

З ПРИВОДУ ВЕТУВАННЯ ЗАКОНУ «Про внесення змін до деяких законів України щодо посилення гарантії дотримання прав і свобод внутрішньо переміщених осіб» (реєстр. № 2166)

 

Шановний Петре Олексійовичу!

25 листопада 2015 року був ветований законопроект № 2166 «Про внесення змін до деяких законів України щодо посилення гарантії дотримання прав і свобод внутрішньо переміщених осіб», що стало великим розчаруванням для громадськості,  міжнародної спільноти та 1,6 млн осіб, що вимушені були покинути свої домівки не за власною волею, внаслідок окупації Криму та військового конфлікту на Сході України. 

Авторський колектив законопроекту складається із народних депутатів, представників міжнародних структур, недержавних організацій та ініціатив, що опікуються правами внутрішньо переміщених осіб. Всі без виключення положення законопроекту цілком і повністю ґрунтуються на тих реаліях, в яких живуть переселенці і спрямований на вирішення їх реальних проблем, які виникли через недосконалість нині чинного Закону.

У сесійній залі 03 листопада 2015 року законопроект був підтриманий в цілому представниками всіх депутатських фракцій та груп, а тому всі очікували на його підписання Президентом.

Нагадуємо, що законопроект було подано до Верховної Ради України у лютому 2014 року, вже в червні 2015 року він був готовий до другого читання. Всі органи центральної виконавчої влади, представники від Адміністрації Президента, депутати, представники громадськості мали змогу у встановлений законом порядок подати свої зауваження та пропозиції до законопроекту, відвідати засідання профільного Комітету, де розглядалось питання про підтримку законопроекту 2166. Однак, у процесі підготовки законопроекту суттєвих зауважень до тексту не було у жодної з інституцій.

Спеціальний представник Генерального секретаря Ради Європи в Україні зазначив, що прийняття законопроекту № 2166 надасть важливу можливість покращити законодавство України у цій сфері та привести його у відповідність з міжнародними стандартами та стандартами Ради Європи у сфері захисту прав людини.

Відповідно до оприлюднених на сайті Парламенту Пропозицій Президента України, рішення про відправлення законопроекту на доопрацювання було прийнято з наступних причин:

-         не визначено уповноваженого органу, який буде виявляти факт відсутності внутрішньо переміщеної особи за місцем проживання та підтверджувати інформацію про її переміщення в межах України;

-         не врегульовано механізму перевірки факту тривалої відсутності внутрішньо переміщених осіб за місцем проживання та інформації про їх переміщення в межах України.

Регламентом Верховної Ради України у статті 132 визначено, “якщо Президент України застосував право вето щодо прийнятого Верховною Радою закону і у визначений частиною другою статті 94 Конституції України строк повернув закон до Верховної Ради зі своїми вмотивованими і сформульованими пропозиціями, наслідком цього є скасування результатів голосування за закон у цілому і відкриття процедури його повторного розгляду у Верховній Раді”.

Однак, в тексті немає конкретних пропозицій, а лише загальні рекомендації, що унеможливлює зрозуміти, які саме зауваження і до яких статей законопроекту потрібно врахувати для найшвидшого підписання закону.

Ми, представники громадських організацій, співавтори законопроекту, вважаємо ветування законопроекту «Про внесення змін до деяких законів України щодо посилення гарантії дотримання прав і свобод внутрішньо переміщених осіб» абсолютно недоцільним кроком через те, що:

-         на прийняття даного законопроекту, підписання та набрання ним чинності очікувало більше 1,6 млн. осіб. Він містить багато важливих змін, що могли б на практиці суттєво покращити стан забезпечення прав і свобод переселенців, та відповідає міжнародним стандартам;

-         законопроектом вже закріплюється обов´язок переселенця самостійно повідомляти у 10-денний строк про зміну свого місця проживання, в тому числі у разі добровільного повернення до покинутого постійного місця проживання;

-         положення законопроекту передбачають можливість скасування дії довідки про взяття на облік лише тих осіб, що повернулись до покинутого місця постійного проживання;

-         дані про тривалу відсутність (понад 60 днів) особи можуть отримуватись органом соціального захисту населення у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України;

-         питання визначення відповідального органу та механізму перевірки інформації регулюються на рівні підзаконного нормативно - правового акту, а не на рівні закону.

 

Враховуючи те, що завданням держави повинен бути не всебічний контроль за людьми, а створення умов для комфортної соціалізації переселенців за новим місцем проживання, просимо Вас:

  • Забезпечити участь Вашого представника 9 грудня у засіданні Комітету Верховної Ради України з прав людини, національних меншин та міжнаціональних відносин, що є профільним та буде розглядати Ваші пропозиції до Закону, для швидкого узгодження тексту для розгляду Парламентом;
  • Зустрітися із громадськими організаціями, що опікуються правами внутрішньо переміщених осіб, співавторами законопроекту, для напрацювання консолідованої позиції в питаннях захисту людей, що постраждали внаслідок збройного конфлікту та окупації;
  • Сприяти найскорішому розгляду узгодженого тексту Закону «Про внесення змін до деяких законів України щодо посилення гарантії дотримання прав і свобод внутрішньо переміщених осіб», його підписанню та набранню ним чинності у встановленому законодавством України порядку.

 

З повагою

 

Лариса Артюгіна, ГО «Новий Донбас»

 

Олександр Бурмагін,  ГО "Інститут розвитку регіональної преси"

 

Юлія Галаган, координатор проекту “Ресурсний Центр для вимушених переселенців”

 

Олександр Галкін, директор ВБФ “Право на захист”

 

Олександра Дворецька, голова правління Благодійного фонду “Восток-SOS”

 

Тетяна Дурнєва, експерт з питань внутрішньо переміщених осіб Інституту      суспільно-економічних досліджень

 

Оксана Єрмішина, голова ГО"Всеукраїнська організація зі справ вимушених переселенців"

 

Борис Захаров, керівник адвокаційного центру Української Гельсинської спілки з прав людини

 

Сергій Карелін, голова ГО "Розвиток локальної демократії"

 

Тетяна Кіріллова, ГО "Громадська ініціатива Луганщини"

 

Олександр Клюжев, Громадянська мережа “ОПОРА”

 

Марина Курочкіна, Президент громадської організації "ДЕСЯТЕ КВІТНЯ"

 

Олександра Матвійчук, голова правління Центру громадянських свобод

 

Тетяна Стадник, Луганське обласне Товариство «Лемківщина»

 

Тетяна Строй,  виконавчий директор ГО "Донецький прес-клуб"

 

Таміла Ташева, координатор Громадської ініціативи “КримSOS”

 

Сергій Ткаченко, виконавчий директор Донецької обласної організації "Комітет виборців України"

 

Наталія Целовальніченко, керівник ГО "Луганська Правозахисна Група", координатор юридичної приймальні для ВПО ДОО "Комітет виборців України"

 

Олеся Цибулько, cпівзасновник БО "БФ допомоги батальйону "Донбас"

 

Геннадій Щербак, ГО “Мирний Берег”

 

Ярослав Юрчишин, експерт з питань адвокації Реанімаційного Пакету Реформ"

Порошенко открытое письмо № 2166 переселенцы вето
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
Автор
(0 оценок)
Изложение
(0 оценок)
Актуальность
(0 оценок)
Я рекомендую
Пока никто не рекомендует

Комментарии

Комментарии предназначены для общения, обсуждения и выяснения интересующих вопросов

Общество
Министерство регионального развития, строительства и жилищно-коммунального хозяйства намерено обустроить в каждой палате больницы туалет и душевую. Об этом на своей странице в фейсбук сообщил заместитель министра Лев Парцхаладзе. "Ужасного серо-зелено-синего цвета стены, туалетные комнаты в коридоре на все отделение, обычно в неудовлетворительном состоянии - такая, к сожалению, пока реальность многих украинских больниц. И эту "советчину" крайне нужно менят...
Общество
В социальной сети Instagram 82% всех уникальных постов посвящены президентской партии «Слуга народа». Об этом заявил главный редактор онлайн-платформы UkraineWorld Владимир Ермоленко во время презентации результатов исследования "Соцсети о #выборах: за что голосуют фейсбук, инстаграм и вконтакте", - сообщает "Укринформ". «82% всех уникальных Instagram-постов - именно о партии «Слуга народа», тогда как «Европейскую солидарность», которая на 2-м месте, упоми...
Общество
Президент Украины Владимир Зеленский просит Верховную Раду на внеочередном заседании рассмотреть законопроект, который отложит на 90 дней применение штрафных санкций к тем, кто не успеет в установленный срок растаможить автомобили на европейских номерах (так называемые "евробляхи"). Об сообщил заместитель главы Офиса президента Украины Руслан Рябошапка, - пишет "Интерфакс-Украина". "Предложение пока что звучит о 90 днях отсрочки для применения штрафных сан...
Общество
В Украине изменили требования к качеству молока и молочных продуктов - когда добропольчане смогут ощутить вкус перемен, сообщает Правительственный портал. Качественное сырье от здоровых, не проходивших незаконное лечение животных, новый стандарт допустимого бактериологического загрязнения – обновленные требования к безопасности и качеству молока вступили в силу. По мнению чиновников, они будут стимулировать повышение объема производства качественного молок...
Общество
Объединенные силы активизируют усилия для защиты конституционных прав и свобод граждан Украины по обе стороны линии разграничения на Донбассе в день выборов в Верховную Раду, 21 июля. Об этом сообщил помощник начальника Донецко-Луганского регионального управления ГПСУ Олег Лычковский. По его словам, пограничники готовы к эффективному реагированию на возможные провокации со стороны боевиков во время избирательного процесса. «Подразделения Госпогранслужбы го...
Общество
Набори Розумний WATT, якими вже користуються більше 24 тисяч українських сімей, поповнилися Wi-Fi-камерою для відеоспостереження. Поряд зі смарт-розеткою і двозонним лічильником, це ще один елемент «розумного будинку», який можуть застосувати у себе клієнти «Донецьких енергетичних послуг». Камера дозволяє контролювати, що відбувається вдома, через інтернет – спостерігати за дітьми або домашніми улюбленцями, отримати сигнал в разі проникнення сторонніх, пер...
Общество
В среду, 17 июля, на заседании Кабинета министров Украины Владимир Гройсман рассказал о том, что в следующем году минимальная зарплата вырастет до 5500 гривен. "У нас всегда будет выбор: либо мы опираемся на реальные возможности экономика, и я вижу то, что в следующем году минимальная зарплата будет уже не 4173, а 5500 гривен", - сказал он. Премьер убежден, что средняя зарплата за полтора-два года будет 620 долларов.
Общество
В Україні почастішали випадки масової загибелі бджіл після застосування засобів захисту рослин на посівах сільськогосподарських культур. Як розповіли в Держпродспоживслужбі, найбільше постраждали пасіки в Дніпропетровській і Луганській областях. У 2018 році удар був нанесений по 88 пасікам, де загинуло 1 613 бджолосімей (1 сім'я - це в середньому 30-40 тис. бджіл), за півроку 2019 року - по 148 пасікам (556 бджолосімей). Це офіційні дані. Самі ж бджолярі...
Общество
С 16 июля 2019 года вступил в силу закон Верховной Рады Украины, обеспечивающий функционирование украинского языка, как государственного. Какие изменения коснутся добропольчан и как отразится новый закон на их повседневной жизни, попытались разобраться журналисты MRPL.CITY. Кому из добропольчан надо знать украинский? Принятый закон "Об обеспечении функционирования украинского языка как государственного"  № 5670-добязывает владение государственным языком чи...
Новости по теме
Больничные палаты в Украине хотят оснастить туалетом и душевой
В Instagram подавляющее большинство предвыборных постов про "Слугу народа" - эксперты
Зеленский предлагает дать нерастаможенным "евробляхам" очередную отсрочку от штрафов
Фуд-новинка: добропольчан обеспечат «экстра»-молоком европейского качества
Пограничники усилили контроль на КПВВ и готовы к провокациям в день выборов
Відеокамери з наборів Розумний WATT з ефектом присутності підвищують безпеку будинку
Гройсман анонсировал повышение "минималки"
Добропільське районне управління Держпродспоживслужби інформує: почастішали випадки масової загибелі бджіл
Языковый закон: За что добропольчане могут понести ответственность?
На заметку добропольчанам: Vodafone повышает старые тарифы, и годовую абонплату - в новых