Открытое письмо к Президенту Украины Петру Порошенко

Завтра состоится заседание профильного комитета Верховной Рады Украины по правам человека, национальных меньшинств и межнациональных отношений, на котором частично решится судьба Закона Украины «О внесении изменений в некоторые законы Украины относительно усиления гарантии соблюдения прав и свобод внутренне перемещенных лиц» (рег. № 2166).

Напомним, 25 ноября Петр Порошенко наложил вето на этот законопроект, который значительно облегчает жизнь и обеспечивает права и свободы переселенцев. Активисты неправительственных общественных организаций накануне завтрашнего заседания распространили открытое письмо к Президенту Украины:

"ВІДКРИТЕ ЗВЕРНЕННЯ

НЕУРЯДОВИХ ОРГАНІЗАЦІЙ ДО ПРЕЗИДЕНТА УКРАЇНИ

З ПРИВОДУ ВЕТУВАННЯ ЗАКОНУ «Про внесення змін до деяких законів України щодо посилення гарантії дотримання прав і свобод внутрішньо переміщених осіб» (реєстр. № 2166)

 

Шановний Петре Олексійовичу!

25 листопада 2015 року був ветований законопроект № 2166 «Про внесення змін до деяких законів України щодо посилення гарантії дотримання прав і свобод внутрішньо переміщених осіб», що стало великим розчаруванням для громадськості,  міжнародної спільноти та 1,6 млн осіб, що вимушені були покинути свої домівки не за власною волею, внаслідок окупації Криму та військового конфлікту на Сході України. 

Авторський колектив законопроекту складається із народних депутатів, представників міжнародних структур, недержавних організацій та ініціатив, що опікуються правами внутрішньо переміщених осіб. Всі без виключення положення законопроекту цілком і повністю ґрунтуються на тих реаліях, в яких живуть переселенці і спрямований на вирішення їх реальних проблем, які виникли через недосконалість нині чинного Закону.

У сесійній залі 03 листопада 2015 року законопроект був підтриманий в цілому представниками всіх депутатських фракцій та груп, а тому всі очікували на його підписання Президентом.

Нагадуємо, що законопроект було подано до Верховної Ради України у лютому 2014 року, вже в червні 2015 року він був готовий до другого читання. Всі органи центральної виконавчої влади, представники від Адміністрації Президента, депутати, представники громадськості мали змогу у встановлений законом порядок подати свої зауваження та пропозиції до законопроекту, відвідати засідання профільного Комітету, де розглядалось питання про підтримку законопроекту 2166. Однак, у процесі підготовки законопроекту суттєвих зауважень до тексту не було у жодної з інституцій.

Спеціальний представник Генерального секретаря Ради Європи в Україні зазначив, що прийняття законопроекту № 2166 надасть важливу можливість покращити законодавство України у цій сфері та привести його у відповідність з міжнародними стандартами та стандартами Ради Європи у сфері захисту прав людини.

Відповідно до оприлюднених на сайті Парламенту Пропозицій Президента України, рішення про відправлення законопроекту на доопрацювання було прийнято з наступних причин:

-         не визначено уповноваженого органу, який буде виявляти факт відсутності внутрішньо переміщеної особи за місцем проживання та підтверджувати інформацію про її переміщення в межах України;

-         не врегульовано механізму перевірки факту тривалої відсутності внутрішньо переміщених осіб за місцем проживання та інформації про їх переміщення в межах України.

Регламентом Верховної Ради України у статті 132 визначено, “якщо Президент України застосував право вето щодо прийнятого Верховною Радою закону і у визначений частиною другою статті 94 Конституції України строк повернув закон до Верховної Ради зі своїми вмотивованими і сформульованими пропозиціями, наслідком цього є скасування результатів голосування за закон у цілому і відкриття процедури його повторного розгляду у Верховній Раді”.

Однак, в тексті немає конкретних пропозицій, а лише загальні рекомендації, що унеможливлює зрозуміти, які саме зауваження і до яких статей законопроекту потрібно врахувати для найшвидшого підписання закону.

Ми, представники громадських організацій, співавтори законопроекту, вважаємо ветування законопроекту «Про внесення змін до деяких законів України щодо посилення гарантії дотримання прав і свобод внутрішньо переміщених осіб» абсолютно недоцільним кроком через те, що:

-         на прийняття даного законопроекту, підписання та набрання ним чинності очікувало більше 1,6 млн. осіб. Він містить багато важливих змін, що могли б на практиці суттєво покращити стан забезпечення прав і свобод переселенців, та відповідає міжнародним стандартам;

-         законопроектом вже закріплюється обов´язок переселенця самостійно повідомляти у 10-денний строк про зміну свого місця проживання, в тому числі у разі добровільного повернення до покинутого постійного місця проживання;

-         положення законопроекту передбачають можливість скасування дії довідки про взяття на облік лише тих осіб, що повернулись до покинутого місця постійного проживання;

-         дані про тривалу відсутність (понад 60 днів) особи можуть отримуватись органом соціального захисту населення у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України;

-         питання визначення відповідального органу та механізму перевірки інформації регулюються на рівні підзаконного нормативно - правового акту, а не на рівні закону.

 

Враховуючи те, що завданням держави повинен бути не всебічний контроль за людьми, а створення умов для комфортної соціалізації переселенців за новим місцем проживання, просимо Вас:

  • Забезпечити участь Вашого представника 9 грудня у засіданні Комітету Верховної Ради України з прав людини, національних меншин та міжнаціональних відносин, що є профільним та буде розглядати Ваші пропозиції до Закону, для швидкого узгодження тексту для розгляду Парламентом;
  • Зустрітися із громадськими організаціями, що опікуються правами внутрішньо переміщених осіб, співавторами законопроекту, для напрацювання консолідованої позиції в питаннях захисту людей, що постраждали внаслідок збройного конфлікту та окупації;
  • Сприяти найскорішому розгляду узгодженого тексту Закону «Про внесення змін до деяких законів України щодо посилення гарантії дотримання прав і свобод внутрішньо переміщених осіб», його підписанню та набранню ним чинності у встановленому законодавством України порядку.

 

З повагою

 

Лариса Артюгіна, ГО «Новий Донбас»

 

Олександр Бурмагін,  ГО "Інститут розвитку регіональної преси"

 

Юлія Галаган, координатор проекту “Ресурсний Центр для вимушених переселенців”

 

Олександр Галкін, директор ВБФ “Право на захист”

 

Олександра Дворецька, голова правління Благодійного фонду “Восток-SOS”

 

Тетяна Дурнєва, експерт з питань внутрішньо переміщених осіб Інституту      суспільно-економічних досліджень

 

Оксана Єрмішина, голова ГО"Всеукраїнська організація зі справ вимушених переселенців"

 

Борис Захаров, керівник адвокаційного центру Української Гельсинської спілки з прав людини

 

Сергій Карелін, голова ГО "Розвиток локальної демократії"

 

Тетяна Кіріллова, ГО "Громадська ініціатива Луганщини"

 

Олександр Клюжев, Громадянська мережа “ОПОРА”

 

Марина Курочкіна, Президент громадської організації "ДЕСЯТЕ КВІТНЯ"

 

Олександра Матвійчук, голова правління Центру громадянських свобод

 

Тетяна Стадник, Луганське обласне Товариство «Лемківщина»

 

Тетяна Строй,  виконавчий директор ГО "Донецький прес-клуб"

 

Таміла Ташева, координатор Громадської ініціативи “КримSOS”

 

Сергій Ткаченко, виконавчий директор Донецької обласної організації "Комітет виборців України"

 

Наталія Целовальніченко, керівник ГО "Луганська Правозахисна Група", координатор юридичної приймальні для ВПО ДОО "Комітет виборців України"

 

Олеся Цибулько, cпівзасновник БО "БФ допомоги батальйону "Донбас"

 

Геннадій Щербак, ГО “Мирний Берег”

 

Ярослав Юрчишин, експерт з питань адвокації Реанімаційного Пакету Реформ"

Порошенко открытое письмо № 2166 переселенцы вето
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
Автор
(0 оценок)
Изложение
(0 оценок)
Актуальность
(0 оценок)
Я рекомендую
Пока никто не рекомендует

Комментарии

Комментарии предназначены для общения, обсуждения и выяснения интересующих вопросов

Общество
21 сентября православная церковь отмечает великий двунадесятый праздник – Рождество Пресвятой Богородицы. Пресвятая Дева Мария появилась на свет в Палестинском городе Назарете, в семье праведных Анны и Иоакима, которые оставались бездетными до преклонных лет, но не теряли надежды и верили, что Господь смилостивится над ними. Они обещали, что в случае рождения ребенка, посвятят его жизнь служению Богу в Иерусалимском храме. Их молитвы были услышаны. Арханге...
Общество
Почти два десятка обстрелов, в том числе с использованием запрещенных минскими договоренностями минометов, произвели на Донбассе 20 сентября вооруженные формирования Российской Федерации и ее наемники. Согласно сводке пресс-центра Объединенных сил (ОС) оккупанты вчера 19 раз нарушили режим прекращения огня. Под огнем оказались и позиции защитников Украины в районе Авдеевки, где противник использовал гранатометы различных систем и стрелковое оружие. Кроме т...
Общество
Вчора, на центральних площах Покровська, Мирнограду, Добропілля, Селидового та Авдіївки відбувся традиційний публічний інструктаж нарядів поліції. Разом із правоохоронцями до патрулювання долучились і учасники громадських формувань. Особовий склад від керівництва отримав першочергові завдання щодо забезпечення публічної безпеки громадян та підтримання стабільної оперативної обстановки в населених пунктах. Правоохоронці були орієнтовані на припинення та роз...
Общество
Когда Украина подписала Соглашение об ассоциации, она обязалась охранять европейские географические названия от подделок - шампанское имеет право так называться, если украинский производитель изготовил его из выращенного во французском регионе Шампань винограда. Это же правило распространилось и на ряд других продуктов, в названии которых упоминается регион производства и выращивания. В связи с этим 20 сентября Верховная Рада проголосовала за законопроект...
Общество
Судно з 73 тисячами тонн вугілля марки Г вже прибуло в порт «Південний» Одеської області.Нова партія дозволить ДТЕК продовжити накопичення вугілля на складах теплоелектростанцій, щоб взимку ТЕС стабільно забезпечували Україну світлом і теплом. В даний час в порту «Південний» здійснюється розвантаження судна. Після чого вугілля відправиться на теплоелектростанції ДТЕК. Станом на 20 вересня запаси вугілля на станціях ДТЕК складають 756 тис. т. «Уже в жовтні...
Общество
Начиная с 1 октября 2019 года украинцы уже не смогут использовать монеты номиналом в 1, 2 и 5 копеек. Но их можно будет обменять в банках на банкноты. Такое сообщение 19 сентября во время пресс-конференции сделал заместитель руководителя Национального банка Украины Сергей Холод. «С 1 октября этого года мы больше не будем и не сможем использовать монеты номиналами 1, 2 и 5 коп., но это не повод для волнения. В течение следующих 3 лет мы с вами можем обменят...
Общество
На сесії міськради заступник головного лікаря КЗОЗ «Добропільська ЛІЛ» Надія Другова розповіла про виконання програми боротьби з ВІЛ-інфекцією в Добропіллі. За її словами Добропілля займає третє місце в області по кількості ВІЛ-інфікованих людей. Перший випадок ВІЛ у Добропіллі був зареєстрований в 1995 році. З того часу виявлено вже 2235 інфікованих людей. На початку епідемії 80% заразилися ін’єкційним способом, зараз цей показник знизився до 30%. На пер...
Общество
В рамках Всеукраїнського тижня протидії булінгу правоохоронці Покровської оперативної зони зустрілись з учнями та розповіли їм що таке цькування, дали поради як уникати булінгу та яка відповідальність передбачена за нього. Так, інспектор ювенальної превенції Селидівського відділення поліції Євген Косогов спільно із представниками Селидівського міського центру соціальних служб для сім`ї, дітей та молоді й Селидівського відділу пробації зібрали у актових зал...
Общество
Дорогие друзья! Теперь мы в Instagram! Нас очень просто там найти! Воспользуйтесь поиском по имени @06277.com.ua. И это здорово, потому что теперь мы сможем показать Вам еще больше интересных событий, которые происходят в Доброполье! Скорей подписывайтесь, рассказывайте друзьям, следите за новостями и оставляйте свои комментарии!
Новости по теме
Приметы на 21 сентября: что нельзя делать на Рождество Пресвятой Богородицы
Почти два десятка обстрелов произвели на Донбассе 20 сентября
Поліцейські, які охоронятимуть спокій громадян у вихідні, публічно заступили на службу
Верховная Рада запретила украинским производителям использовать названия "шампанское", "коньяк" и "пармезан"
Зігріти країну: до України прибуло третє судно з вугіллям із Колумбії для ТЕС ДТЕК
С 1 октября добропольчане не смогут пользоваться мелкими монетами
Добропілля займає 3 місце в області за кількістю ВІЛ-інфікованих
Булінг у школі: поліцейські Добропілля розповіли як протистояти кривдникам
Теперь мы и в Instagram! Наш аккаунт @06277.com.ua
Громада майбутнього: в Добропіллі обговорювали результати опитування мешканців міста