• Головна
  • Нові тенденції в розподілі житла за категоріями на рику нерухомості
Реклама
16:51, 11 липня 2016 р.

Нові тенденції в розподілі житла за категоріями на рику нерухомості

Реклама

Нова система класифікації житла на ринку нерухомості

При виборі житла покупець змушений покладатися на інформацію, яку надає йому особа, що зацікавлена в якнайскорішому продажу свого товару. І велика кількість додаткової інформації іноді не лише не допомагає, а й заважає прийняти правильне рішення. Особливо це стосується технічних параметрів житла та відповідності суми всіх чинників його вартості. Існуюча для полегшення визначення приналежності до тієї чи іншої категорії житлових споруд класифікація дуже умовна і дозволяє лише з великою похибкою з’ясувати відповідність ціни характеристикам апартаментів.

У 2006 році Українська будівельна асоціація при розробці класифікації житла створила розподіл на соціальне, економ, бізнес (комфорт), еліт та де-люкс. Для кожної категорії були виділені характерні спільні риси, що значною мірою полегшило визначення класу та спростило градацію вартості житла. Поступово список категорій скоротився до економ-класу, комфорт, бізнес та еліт-класу, відкинувши при цьому три класи, що стали зайвими – соціальний та де-люкс. І з середини чотирнадцятого року вже точаться чутки про новий тренд – перехід до системи з двох великих груп, одна з яких бюджетна, а інша престижна. При цьому перша в свою чергу поділяється на економ та комфорт, а друга – на бізнес, преміум і де-люкс.

Спеціалісти, які пропонують ці зміни, стверджують, що з 2006 року в будівельній галузі України сталися значні зміни. Стали використовуватися нові будівельні матеріали та технології зведення будівель, купівельна спроможність населення впала, змінилися вимоги до параметрів житла. Більше використовуються сучасні технології, включаючи технологію монолітного лиття, що стає дедалі дешевшою та надійнішою. Якщо раніше її застосовували тільки деякі забудовники, то тепер практично всі компанії спроможні побудувати споруду за цією технологією. Зміна вимог до житла сталася під впливом перемін в менталітеті населення – наприклад, дуже важко зараз уявити собі апартаменти комфорт-класу зі стелею нижче ніж 2,7 метра.

Крім того, забудовники пристосувалися до стану речей. Почастішали випадки, коли будівельна компанія покращує якийсь один чи декілька параметрів. Будується дім з квартирами, в яких велика площа і повне оздоблення – відмінності між класами розмиваються і це дає змогу виставити житло в більш високій категорії. Це призводить до того, що ціни на новобудови м. Львів, Дніпро, або будь-якого іншого міста перестають відповідати реальній вартості. Таким чином, формується загальний інформаційний фон, що в свою чергу викликає підвищення рівня цін на всій території України.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#недвижимость
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...