Питання і відповіді з першим заступником начальника Добропільського Пенсійного Фонду

Кореспонденти сайту 06277 поспілкувалися з першим заступником начальника Добропільського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Донецької області Неонілою Евгеніївною Пітик з питань виконання бюджету управління за I півріччя 2017 року.

- Неоніло Євгеніївно, перш, ніж ви проінформуєте громадян про виконання бюджету управління хотілось би коротко почути, які ж прогнозні макропоказники використані при формуванні бюджету.

- Основні прогнозні макропоказники економічного і соціального розвитку України на 2017 рік , затверджені постановою Кабінету Міністрів України від 01 липня 2016 р. № 399 “Про схвалення Прогнозу економічного і соціального розвитку України на 2017 рік та основних макропоказників економічного і соціального розвитку України на 2018-2019 роки”, а саме: індекс споживчих цін (грудень до грудня попереднього року) 108,1 відсотка. 

Розміри державних соціальних стандартів та гарантій, визначені Законом України від 2 1 грудня 2016 р. №1801 - VIII “Про Державний бюджет України на 2017 рік”, а саме:

стаття 7 передбачає:

прожитковий мінімум для осіб, які втратили працездатність:

з 1 січня 2016 року – 1247 гривень,

з 1 травня – 1312 гривень ,

з 1 грудня – 1373 гривні .

стаття 8 передбачає:

мінімальну заробітну плату:

з 1 січня — 3200 гривень.

Формування показників доходної частини, зокрема суми єдиного внеску, розподіленої на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування, здійснювалось з урахуванням:

  • розміру ЄСВ на рівні 22 % та скасування його відрахування із заробітної плати найманих працівників;
  • максимальної величини бази нарахування ЄСВ на рівні двадцяти п’яти розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом, на яку нараховується єдиний внесок.

Бюджет Пенсійного фонду України на 2017 рік не враховує кошти січневих 2017 року пенсій, виплачених у грудні 2016 року відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 21.12.2016 № 972 «Деякі питання виплати пенсій».

Водночас, при проведенні розрахунку видатків на пенсійні виплати враховувалось підвищення розмірів пенсій непрацюючим пенсіонерам відповідно до частини першої статті 42 Закону «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» (індексація пенсій) з урахуванням індексу споживчих цін108,1% (грудень до грудня попереднього року).

Плановий обсяг видатків формувався з урахуванням законодавчих рішень, спрямованих на оптимізацію видатків Пенсійного фонду України та забезпечення його збалансованості, а саме Закону України від 06.12.2016 р. №1774- VIII “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України”, яким передбачено:

  • продовження дії особливого порядку пенсійних виплат працюючим пенсіонерам;
  • встановлення максимального розміру пенсії у фіксованій величині –10740 гривень.

- В яких же об ’ ємах затверджений бюджет управління ?

- Планом доходів і видатків Добропільського об’єднаного управління Пенсійного фонду України Донецької області на 2017 рік передбачено:

  • доходна частина всього в сумі 630,2 млн.грн.
  • видаткова частина в загальній сумі 1127,2 млн.грн.
  • кошти по перерозподілу надходжень частини єдиного соціального внеску, розподіленої на загальнообов ’ язкове державне пенсійне страхування – 497,0 млн. грн.

- Як виконані планові показники бюджету за перше півріччя ?

Загальна сума доходів з врахуванням коштів отриманих по перерозподілу (274,4 млн.грн.) складає 568,8 млн. грн.., що на 10% більше, ніж у I півріччі 2016 року. З них:

  • власні кошти надійшли у сумі 37,3 млн.грн. , в порівнянні з відповідним періодом минулого року надходження зменшились по причині того, що ПрАТ «ДТЕК ш.Комсомолець Донбасу», перереєструване та перебуває на обліку в управлінні, проте веде діяльність на тимчасово непідконтрольній українській владі території і з березня 2017 року не сплачує обов’язкові платежі до бюджету управління;
  • кошти державного бюджету надійшли у розмірі 257,1 млн.грн.

Всього видаткова частина бюджету склала 531,2 млн.грн., що майже на 14 % більше, ніж за аналогічний період минулого року. Зростання видатків відбулося за рахунок збільшення чисельності пенсіонерів на 11,6 % та середнього розміру пенсії на 10,4 %, який станом на 01.07.2017р. складає 2689,32 грн.

-На які цілі спрямовуються кошти державного бюджету?

Кошти спрямовуються на пенсійні виплати, фінансування яких згідно із чинними законодавчими нормами повинно здійснюватись за рахунок коштів державного бюджету (у I півріччі такі видатки складають 155,5 млн.грн.) та на покриття дефіциту бюджету.

- Аналізуючи наведені Вами цифри, власних коштів на виплату пенсій не вистачає.

- В питомій вазі загальних видатків видатки за рахунок власних коштів складають 70,7% , за рахунок коштів державного бюджету – 29,3 %. Забезпеченність власними коштами видатків на виплату пенсій та допомог складає лише 10% потреби.

- Як Ви вважаєте чи реформування пенсійної системи призведе до зменшення дефіциту ПФУ?

-Ключове завдання пенсійної реформи, яку планується розпочати восени – це підвищення розміру пенсій та скорочення дефіциту. Сподіваюсь, що поставлена ціль буде досягнута.

Добропілля пенсійний_фонд питання відповіді бюджет
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
Оцените первым
(0 оценок)
Пока еще никто не оценил
Пока никто не рекомендует
Авторизируйтесь ,
чтобы оценить и порекомендовать

Комментарии

Общество
Средняя номинальная заработная плата в Донецкой области в сентябре текущего года составила почти 12 981 гривну. Об этом свидетельствуют данные Главного управления статистики в регионе. «По сравнению с августом 2020 года средний уровень оплаты труда увеличился на 2,5%, по сравнению с сентябрем 2019 года – на 9%. Реальная заработная плата (с учетом инфляции и уплаченных налогов) в сентябре 2020 года по сравнению с предыдущим месяцем повысилась на 2,6%, по с...
Общество
По прогнозам ученых, пик солнечной активности будет наблюдаться 20 ноября. Об этом сообщает издание «Приазовский рабочий». Незначительные магнитные колебания в ноябре возможны 1, 17, 18, 23, 24, 25, 28 числа. Сильные магнитные бури ожидаются с 19 по 22 ноября. При этом пик солнечной активности падает на 20 ноября. «В период магнитных бурь даже у здорового человека может разболеться голова, появиться усталость и недомогание. Многие отмечают беспричинное уху...
Общество
Государственная комиссия по вопросам техногенно-экологической безопасности и чрезвычайных ситуаций обновила зоны карантина в Украине. Решение вступит в силу в следующий понедельник. Соответствующее решение комиссия приняла сегодня. "Красная" зона В эту зону вошли: Разрешено продлить работу общественного транспорта, ТРЦ и магазинов. В Ивано-Франковской, Полтавской, Харьковской и Хмельницкой областях можно работать школам, колледжам, вузам. В Ивано-Франковск...
Общество
Вооруженные формирования Российской Федерации два раза нарушили режим прекращения огня с начала текущих суток, 30 октября. Об этом говорится в сводке операции Объединенных сил. "В полночь противник, применяя гранатометы различных систем и стрелковое оружие, дважды открывал прицельный огонь по позициям наших защитников неподалеку Водяного. К сожалению, вследствие вражеского огня два украинских военнослужащих получили ранения, несовместимые с жизнью. Команд...
Общество
В сводке за четверг, 29 октября, количество подтвержденных случаев COVID-19 на Донетчине возросло на 466, из них 18 - дети. Резкое увеличение объясняется тем, что выявленные ранее случаи заболевания не успевали внести в общую статистику в предыдущие дни. Об этом сообщил председатель Донецкой ОГА Павел Кириленко на своей странице в Facebook. Так, в Мариупольской ОТГ коронавирус выявили у 148 жителей (6 детей); в Славянской ОТГ - у 109 (6 детей); в Бахмутск...
Общество
В Украине за сутки по состоянию на утро 30 октября обнаружено рекордное количество заражений коронавирусом – 8 312 случаев. Об этом сообщает система мониторинга распространения коронавируса СНБО. Также за сутки в стране зафиксировано 173 смерти от коронавируса и 3 394 случая выздоровления. Общее количество выявленных случаев заражения коронавирусом в Украине составляет 378 729. Также в стране зафиксировано 7 041 летальный случай от этой болезни и 155 026 с...
Общество
Кабмин разработал проект закона, который определяет, с какого возраста гражданин Украины считается человеком в преклонном возрасте. Законопроект опубликован на сайте Кабинета Министров. Согласно документу "О внесении изменений в некоторые законы Украины относительно социальной защиты пожилых людей" лицами преклонного возраста считаются украинцы, которым исполнилось 60 лет. В эту категорию попало почти 10 млн жителей страны, по данным Госстата. Лицами старч...
Общество
Кабинет Министров Украины принял распоряжение о переносе рабочих дней в 2021 году. Об этом сообщает «Я и Закон» со ссылкой на пресс-службу КМУ. Руководители предприятий, учреждений и организаций, в которых установлена ​​пятидневная рабочая неделя с двумя выходными днями в субботу и воскресенье, смогут перенести рабочие дни с: пятницы 8 января на субботу 16 января; понедельника 23 августа на субботу 28 августа; пятницы 15 октября на субботу 23 октября. Спец...
Общество
Погода в Украине в пятницу, 30 октября, отличится туманами и еще более ощутимым похолоданием. Также во многих областях ожидаются дожди, а в Карпатах – снег. Об этом на своей странице в Facebook написала народный синоптик Наталья Диденко. По ее словам, с этого дня температура снизится сначала в западных регионах, а в выходные похолодание распространится дальше. Так, в пятницу на западе столбики термометров покажут +9... +13, в большинстве других областей –...