38 снарядів та більше 20 гранат здали до поліції мешканці Донеччини за два тижні
Поліцейські підбили проміжні підсумки профілактичних заходів із добровільного роззброєння громадян, які тривають у прифронтовому регіоні з 1 по 31 жовтня. Мирні мешканці приносять до поліції зброю та боєприпаси, які вони незаконно зберігали, а натомість, згідно із законом, отримують звільнення від кримінальної відповідальності та врятоване життя – своє та оточуючих.
4bKZM097.jpg
Це вже другий місячник за останні три місяці, і превентивні заходи свідчать про те, що дедалі більше мирних жителів відмовляється від колекціонування військових «трофеїв», розуміючи небезпеку, яку вони становлять.
За перші два тижні профілактичної операції громадяни добровільно здали до поліції 174 одиниці зброї, боєприпасів та вибухових речовин.
З них 4 одиниці нарізної зброї, 95 – гладкоствольної мисливської, 58 газових пістолетів та револьверів.
Також громадяни активно позбавляються гранат та великокаліберних боєприпасів, які у разі детонації можуть спричинити масштабні руйнування та загибель людей.
На сьогодні до поліції здано 6 мін, 38 снарядів та 21 бойову гранату.
hB7KoBDL.jpg
idylC0Oz.jpg
Найчастіше такі вбивчі «сувеніри» знаходять люди, які живуть у населених пунктах поблизу лінії бойових дій. Нерідко громадяни ховають їх вдома з метою «у господарстві згодиться», місяцями живуть на «пороховій бочці» та в один момент стають жертвами власної необачності. З початку року саме від необережного поводження з вибухонебезпечними предметами загинуло 12 осіб, з них одна дитина. Ще 20 було травмовано, в тому числі троє дітей.
З огляду на трагічну статистику за перші два тижні мешканці Донеччини принесли до поліції більше зброї та боєприпасів, ніж за весь попередній місячник .
Так, сумлінний житель села Ольгінка Волноваського району, що на лінії розмежування, повідомив до поліції про протитанковий гранатомет , знайдений у покинутому будинку, де його могли взяти діти.
Dt9FZcpd.jpg
А жителька селища Желанного прифронтового Ясинуватського району здала поліцейським гранату Ф-1 , яка залишилася в її оселі після візиту двох малознайомих чоловіків.
iqbHJER1.JPG
Наголошуємо, що згідно з ч. 3 ст. 263 Кримінального кодексу України «Незаконне поводження зі зброєю, бойовими припасами та вибуховими речовинами», у разі добровільної здачі вогнепальної зброї, боєприпасів, вибухових речовин і спеціальних засобів, які зберігаються незаконно, громадянам гарантується звільнення від кримінальної відповідальності.
Тим особам, у яких зброя вилучається поліцейськими примусово, загрожує до 7 років позбавлення волі.
Нагадуємо, громадяни мають можливість як позбутися зброї, що зберігається без дозвільних документів, так і перереєструвати її на себе.
Зі всіма питаннями або якщо ви маєте інформацію щодо можливого зберігання нелегальної зброї громадянами, звертайтеся до працівників дозвільної системи або на лінію "102".