• Головна
  • Батьки Добропілля та Добропільского району, зробіть вакцину своїй дитині!
13:40, 15 листопада 2017 р.

Батьки Добропілля та Добропільского району, зробіть вакцину своїй дитині!

Шановні батьки міста Добропілля і Добропільського району, адміністрація КЗ «Добропольській ЦПМСП» звертається до вас, з переконливим проханням в найкоротший термін вакцінувати та ревакцинувати своїх дітей проти кору, поліомієліту, дифтерії, правця. Вакцна є в наявності та безкоштовна.

htmlimage?id=oiw-q1owlqzy1tki94zh7q78cd274qzlhzsrd8m0jckptnqxil2dkcpdrueo8fovjiwah2yelaanjj55ykyr0ufww36fkc63neyg8k&name=image-S7Q5A1S9FPWrv2IZKB.j...

htmlimage?id=oiw-q1owlqzy1tki94zh7q78cd274qzlhzsrd8m0jckptnqxil2dkcpdrueo8fovjiwah2yelaanjj55ykyr0ufww36fkc63neyg8k&name=image-S7Q5A1S9FPWrv2IZKB.jpg&dsid=3c9be29d72889e6d2b42842c5fbe8d6e

На даний час відзначаються саме спалахи кору, в Одеській та Івано-Франківській області та у м. Запоріжі . Епідемія, і тим більше пандемія, ще не оголошені. Але насправді, ці терміни не дуже важливі, тому що в Румунії теж був спалах, але там за період з 1 січня 2016 по 16 червня 2017 було зареєстровано 7223 хворих на кір, з них 30 осіб померло: більшість з них - діти.

Згідно з даними ВООЗ, в 2016 в Україні було зареєстровано 102 випадки кору, а в 2015 - 105 випадків.

Для спалахів кору характерна періодичність. Як правило, спалахи повторюються приблизно кожні 5-6 років. Для цього потрібно два фактори: наявність вогнища масової циркуляції кору поруч і низький рівень вакцинованих. При такому збігу обставин «рветься там, де тонко», а саме в Одеській та Івано-Франківській області, так як ми маємо спалах у сусідній Румунії плюс найнижчий відсоток вакцинованих за весь період спостереження - в 2016 році тільки 45.5% дітей отримали одну дозу вакцини КПК і всього 30% пройшли ревакцинацію після 6 років.

Ні, це далеко не пік - це тільки початок. Захворюваність різко зростає коли діти йдуть до шкіл і дитячих садків, тобто здорові і заразні діти почнуть тісно контактувати.

Часто я чую заяви, що щеплені теж хворіють. Повинна вам відповісти , що почасти це так. Приблизно 7% щеплених одноразово і 3% щеплених дворазово можуть не виробити антитіла після вакцинації, що чітко прописано в інструкції до вакцин. Так, на жаль, не 100% щеплених людей захищені, хоча 97% захист краще, ніж 0%, погодьтеся. Крім цього, треба враховувати наш вітчизняний менталітет: дуже часто батьки не хочуть щепити дитину, але відправити його в дитячий сад або школу потрібно. В такому випадку вони йдуть в поліклініку після в суд і тому З причини розбіжностей між законом України про захист населення від інфекційних хвороб і законом України про освіту, медичні працівники беззбройні перед батьками які відмовляються від вакцинації. Такий нехитрий обман дозволяє влаштувати дитину в ДДУ, але від хвороби, на жаль, не захистить.

Дитина і дорослий, щеплений одноразово захищений від кору на 93%, а щеплений дворазово - на 97% від захворювання в принципі. Так само варто відзначити, що вакцина від кору - це типовий приклад роботи так званого «колективного імунітету». Як тільки з якихось причин цей рівень падає нижче 95%, кір отримує можливість вільно «гуляти» як серед нещеплених, так і серед тих, кому вакцина протипоказана або не спрацювала.

Імунітет після двократної вакцинації або повноцінної хвороби вважається довічним .Корь дуже заразна уникнути інфекції без щеплення практично не можливо.

Якщо людина не щеплена, то, як я вже казала, він а захворіє з імовірністю більше 90%. Якщо людина щеплена одноразово, то він може захворіти з ймовірністю 7%, а вакціновоної дворазово - з ймовірністю 3%.

Зараз потрібно по максимуму вакцінцвати усіх нещеплених дітей старше 1 року і дорослих.

Що стосується дорослих, то вони повинні спробувати знайти документальне підтвердження двох доз вакцини від кору, зроблених в дитинстві. Якщо дві дози є - можна жити спокійно далі. Якщо не вийшло знайти дитячу амбулаторну карту, то тоді два варіанти:

Багато ускладнення від кору не можна виправити.

Звичайно ж, у вакцини КПК є свої протипоказання. Цю вакцину не можна вводити наступним особам:

- у кого була важка алергічна реакція на антибіотик неоміцин або інший компонент вакцини КПК.

- у кого була важка алергічна реакція на попередню дозу КПК.

- вагітним жінкам.

- тим, у кого є вроджений або набутий імунодефіцит.

- тимчасовим протипоказанням є гостре інфекційне захворювання. Якщо хвороба легка, наприклад, ГРВІ або кишкова інфекція, то вакцинуватися можна відразу ж після нормалізації температури тіла.

Нагадую, що протипоказанням до вакцинації НЕ Є: атопічний дерматит; дитячі коліки; алергія на будь-які продукти, які не входять до складу вакцини; анемія; дисбактеріоз; «Кісти головного мозку», «внутрішньочерепний тиск».

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Добропілля #вакцина #діти #батьки #кір #захворювання
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...