• Головна
  • Розпочато прийом документів для участі в програмі «Доступне житло»
12:49, 29 листопада 2017 р.

Розпочато прийом документів для участі в програмі «Доступне житло»

28 листопада, всі регіональні управління Державного фонду сприяння молодіжному житловому будівництву та Іпотечний центр у Києві і Київській області почали прийом документів громадян для участі у Державній цільовій програмі будівництва (придбання) доступного житла, повідомив у коментарі прес-службі Держмолодьжитла голова правління установи Сергій Комнатний.

На цю програму Урядом України виділено 30 млн грн з державного бюджету на 2017 рік, нагадав очільник Фонду. Наказом Мінрегіону України від 17.10.2017 №272 кошти розподілені між усіма областями пропорційно до кількості в кожному регіоні учасників АТО, внутрішньо переміщених осіб і громадян, які потребують покращення житлових умов.

Фонд підготував пропозиції щодо додаткового виділення ще 9 млн грн на програму «Доступне житло» за рахунок економії на інших житлових програмах. Відповідні документи зараз перебувають на розгляді в міністерствах.

За оновленими умовами програми, держава надає підтримку у формі сплати 30% вартості будівництва (придбання) д оступного житла для громадян, що потребують покращення житлових умов, 50% - для учасників АТО і внутрішньо переміщени х осіб.

Житлове питання зберігає свою гостроту для українців, зазначив Сергій Комнатний. Сьогодні близько 657 тисяч громадян потребують покращення житлових умов і стоять у квартирних чергах, 10 відсотків з них – молодь. «Близько 9 тисяч учасників АТО без житла, і їм також потрібна допомога держави і місцевого самоврядування. Зареєстровано понад 1,5 мільйона внутрішніх переселенців, але немає даних, скільки з них потребують вирішення житлового питання», - зазначив голова правління Держмолодьжитла. За оціночними даними Фонду, понад 60% переселенців не мають наміру повертатися на території колишнього проживання і потребують вирішення житлового питання.

«Доступне житло» працює на засадах прозорості для суспільства. З першого дня її роботи впроваджено відкриту електронну чергу учасників програми. Громадяни можуть щоденно в онлайн-режимі на сайтах регіональних управлінь Фонду в кожній області України бачити стан реєстрації і результати розгляду заяв про надання державної підтримки для придбання доступного житла.

У рамках налагодження діалогу із суспільством Держмолодьжитло розробило роз’яснення для громадян, які мають намір отримати державну підтримку, - «4 кроки до мрії».

Про програму «Доступне житло»

Державна цільова соціально-економічна програма будівництва (придбання) доступного житла на 2010-2017 рр. затверджена постановою Кабінету Міністрів України від 11 листопада 2009 р. №1249.

Відповідно до оновленого Порядку забезпечення громадян доступним житлом, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 20.09.2017 №708, забезпечення громадян доступним житлом здійснюється шляхом надання державної підтримки, яка полягає у сплаті державою:

- 30 відсотків вартості будівництва (придбання) доступного житла;

- 50 відсотків вартості будівництва (придбання) доступного житла для громадян, на яких поширюється дія пунктів 19 та 20 частини першої статті 6, пунктів 10-14 частини другої статті 7 та абзаців четвертого, шостого і восьмого пункту 1 статті 10 Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту";

- 50 відсотків вартості будівництва (придбання доступного житла та/або пільгового іпотечного житлового кредиту для громадян, на яких поширюється дія Закону України "Про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб".

Порядок використання коштів, передбачених у державному бюджеті для надання державної підтримки для будівництва (придбання) доступного житла, затверджений Постановою Кабінету Міністрів України від 29 лютого 2012 року №193.

Окрім цієї державної програми, діють понад 30 місцевих програм, відповідно до яких молоді громадяни України мають можливість придбати житло шляхом отримання державної підтримки, яка полягає у сплаті державою від 30 до 50 відсотків вартості будівництва (придбання) доступного житла та/або надання пільгового іпотечного житлового кредиту.

Перелік об’єктів житлового будівництва, на добудову (будівництво) яких або придбання житла в яких можуть спрямовуватися кошти з державного бюджету, визначаються Міжвідомчою комісією Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Добропілля #програма #доступне_житло
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить
live comments feed...