• Головна
  • У Добропіллі мерія закликає ОСББ прийняти рішення щодо визначення форми управління
До уваги
13:17, 20 грудня 2017 р.

У Добропіллі мерія закликає ОСББ прийняти рішення щодо визначення форми управління

До уваги

Відділ комунального господарства Добропільської міської ради інформує, що згідно Закону України «Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку» від 14.05.2015 № 417-VIII та чинного законодавства власники квартир у багатоквартирному будинку є співвласниками спільного майна: допоміжних приміщень будинку, технічного обладнання та елементів зовнішнього благоустрою. Про це повідомляє офіційний сайт міськради.

Співвласники зобов’язані брати участь у загальних витратах, пов’язаних з утриманням будинку і прибудинкової території, відповідно до своєї частки у майні будинку. Проведення капітального ремонту будинку та його фінансування є обов’язком співвласників багатоквартирного будинку (власник квартир та нежитлових приміщень у цьому будинку) з моменту набуття у власність квартир чи нежитлових приміщень шляхом приватизації, купівлі тощо.

Управління будинком може здійснюватись через Управителя або ОСББ (ст. 9 Закону).

Тому відділ комунального господарства закликає співвласників багатоквартирних будинків прийняти рішення щодо визначення форми управління багатоквартирним будинком.

Згідно чинного законодавства, якщо співвласники багатоквартирного будинку не визначили форму управління багатоквартирним будинком, то управителя призначає виконавчий орган місцевої ради на конкурсних засадах(Закон України «Про внесення зміни до п. 5 ст. 13 Закону України «Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку»).

Рішення щодо управління багатоквартирного будинку приймається на загальних зборах співвласників. Рішення зборів співвласників оформляється протоколом (п. 7 ст. 10 Закону), який підписується усіма співвласниками (їх представниками), які взяли участь у зборах, кожен з яких ставить підпис під відповідним варіантом голосування («за», «проти», «утримався»).

Якщо під час проведення зборів співвласників для прийняття рішення не набрано достатньої кількості голосів «за» або «проти», проводиться письмове опитування співвласників, які не голосували на зборах (п. 8 ст. 10 Закону).

Протокол зборів співвласників складається не менш як у двох примірниках, один з яких зберігається в управителя, а другий передається на зберігання відділу комунального господарства Добропільської міської ради (вул. Першотравнева, 83, каб. 210Б) (п. 9 ст. 10 Закону).

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Добропілля #ОСББ #увага #мерія
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...