За відмову від щеплень пропонують запровадити величезні штрафи

Кір в Україні можна побороти штрафами «антищеплювальників».

Після спалахів кору в регіонах України, журналіст і блогер Денис Казанський на своїй сторінці у Facebook розповів про суми штрафів у країнах ЄС для батьків, які не щеплюють власних дітей, і запропонував ввести таку практику в нашій країні.

«Чесно кажучи, не знав, що у нас в країні така плачевна ситуація зі щепленнями. Раніше я думав, що відмовляються щепити своїх дітей тільки якісь упоротые сектанти, але виявляється епідемія цього безумства поширюється з кожним роком все ширше. А слідом за нею ширяться і цілком реальні болячки - кір, поліомієліт. Так скоро і віспа повернеться. Не розумію, чому ситуація настільки запущена. Моя позиція по відношенню до антипрививочникам дуже проста - ввести за відмову від щеплень штрафи і карати всіх, хто наражає дітей на небезпеку», - мовиться в повідомленні.

Він зазначає,що в ряді країн Євросоюзу вже карають за відсутність щеплень величезними штрафами.

«На Заході вже прийшли до такого висновку. Там стали вводити штрафи і навіть кримінальне покарання за відмову від вакцинації. У Франції якраз в минулому році, після спалаху кору, прийняли закон, згідно з яким мінімальний штраф за відсутність щеплень – 1500 євро, максимальний – 30 000 євро і два роки в’язниці. У Німеччині за відмову від щеплень з 1 червня 2017 року ввели штраф 2500 євро – в країні зросла кількість захворювань на кір, а в кінці травня вона стала причиною смерті матері трьох дітей в Ессені. Не хочеш робити дітям щеплення - їдь жити в Африку. Там це не обов'язково. А в цивілізованій країні мусиш жити за правилами нормальних людей», - йдеться в повідомленні.

«Для України розмір штрафів має бути менше, але їх все одно потрібно зробити відчутними. У перший раз, якщо батьки прострочили щеплення, можна обмежитися попередженням. Якщо ж і після цього дітей не прищепили - штраф 3, 5, 10 тисяч гривень. Держава зі свого боку, зрозуміло, має забезпечити доступність і наявність всіх необхідних вакцин», - зазначив він.

Нагадаємо, в Україні відповідно до закону – щеплення обов’язкові. Але це той випадок, коли обов’язковість виконання одного закону нівелюється іншим законом. Згідно ст. 27 закону України «Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення», профілактичні щеплення від туберкульозу, поліомієліту, дифтерії, коклюшу, правця та кору в Україні – є обов’язковими. Про те ж йдеться і в ст. 10 «Основ законодавства України про охорону здоров’я».

При цьому ст.12 закону «Про захист населення від інфекційних хвороб», передбачає право батьків дитини (у віці до 15 років) відмовитися від проведення профілактичних щеплень – за умови, якщо лікар провів медичний огляд і об’єктивно поінформував їх про наслідки і можливі ускладнення такого рішення.

Автор
(0 оценок)
Изложение
(0 оценок)
Актуальность
(0 оценок)
117 просмотров в июле
Я рекомендую
Пока никто не рекомендует

Отзывы и комментарии

Написать отзыв
Написать комментарий

Отзыв - это мнение или оценка людей, которые хотят передать опыт или впечатления другим пользователями нашего сайта с обязательной аргументацией оставленного отзыва.
 
Ваш отзыв поможет многим принять правильное решение

. Пожалуйста, используйте форму отзывов для оценок и рецензий, для вопросов и обсуждений - используйте форму комментариев, а не отзывов

Не допускается: использование ненормативной лексики, угроз или оскорблений; непосредственное сравнение с другими конкурирующими компаниями; безосновательные заявления, оскорбляющие деятельность компании и/или ее услуги; размещение ссылок на сторонние интернет-ресурсы; реклама и самореклама.

Введите email:
Ваш e-mail не будет показываться на сайте
или Авторизуйтесь , для написания отзыва
Автор
0/12
Изложение
0/12
Актуальность
0/12
Отзыв:
Загрузить фото:
Выбрать

Комментарии предназначены для общения, обсуждения и выяснения интересующих вопросов