• Головна
  • В бібліотеках Добропілля відзначили День пам’яті героїв Крут
12:04, 29 січня 2018 р.

В бібліотеках Добропілля відзначили День пам’яті героїв Крут

В бібліотеках Добропілля відзначили День пам’яті героїв Крут

Так уже склалося, що 29 січня є днем в історії України, пов’язаним нерозривно зі словом Крути - символом героїзму та відданості нашого юнацтва, символом національної трагедії та безпечності. З нагоди цієї дати в Добропільській центральній міській бібліотеці у відділі абонементу експоновано виставку-нагадування "Крути: мужність і посвята" . Про це повідомляється на сайті Добропільської міської ради

100 років тому відбувся бій між київськими студентами і більшовиками під Крутами, де полягло в нерівній боротьбі 300 студентів. У народній пам'яті зберігається історія про 300 героїв, що загинули, захищаючи свою землю від нападників.

Представлені книги на виставці містять у собі зібрання історичних фактів тих часів, до них увійшли невідомі і маловідомі архівні документи, матеріали, свідчення, спогади учасників бою під Крутами. Доповненням став список учасників та схема бою у січні 1918 року під станцією Крути.

25 січня в читальному залі бібліотеки-філії № 3 було представлено тематичну виставку–реквієм «Нас було тільки 300...» для широкого кола читачів. На презентацію виставки завітали дев'ятикласники ЗОШ №16 під керівництвом Сідлецької І.А. Біля виставки бібліотекарки провели інформаційну годину, знайомлячи підлітків з історією боротьби української молоді за незалежність країни, презентуючи книгу Ю.Сороки «Бій під Крутами», в якій на основі архівних документів розповідається, що бій під Крутами не мав визначального воєнного значення, для українського народу він став символом героїзму і жертовності молодого покоління у боротьбі за незалежність України.

Бібліотека-філія № 4 в ці дні запрошує своїх читачів, що цікавляться історичним минулим України, відвідати виставку–факт «Відлетіли лелеками у вічність». Мета створення виставки: формування почуття патріотизму, любові до свого народу, його історії та героїчного минулого, формування інтересу до літератури про бій під Крутами.

«Світ єднали ті Крути, / ті звитяжні серця. / Краще – вбитим, ніж бути, / як в отарі вівця!» (С.Губерначук)

Книги «Героїка трагедії Крут» та «Крути: збірка у пам'ять героїв Крут» допоможуть на основі спогадів учасників бою, роздумів сучасників осмислити героїку подвигу юнаків України в ім’я своєї Вітчизни. Бо, як сказала Олена Теліга: «Чим вищий п’єдестал побудуємо для тих, що стали символом наших визвольних змагань, тим далі падатиме роз`яснююче світло від цього символу». Тематична папка «Крути: і сум, і біль, і вічна слава» буде в нагоді педагогам, оскільки у ній збираються сценарії виховних заходів. Стаття з газети «Урядовий кур’єр» Романа Кирея «Драму під Крутами відтворили в Сингаївці» розповість про зйомки фільму, присвяченого бою. Книги з історії України розкриють події, що передували бою, результат. Тобто і минулі, і сучасні факти, висвітлені на виставці, донесені до читачів завдяки розсекреченим архівам, використовуючи посилання на Інститут Національної пам’яті, створюють картину реальної історичної події в Україні.

Бібліотеки Добропільської міської ЦБС відкривають кожному відвідувачу можливість особисто дослідити уроки історії і зробити власні висновки.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Добропілля #бібліотеки #Крути
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...