• Главная
  • Інформація про діяльність Добропільського відділу Костянтинівської місцевої прокуратури
13:00, 29 января 2018 г.

Інформація про діяльність Добропільського відділу Костянтинівської місцевої прокуратури

Щодо протидії злочинності

Так, місцевою прокуратурою у 2017 році разом з іншими правоохоронними органами вжито низку організаційних та практичних заходів щодо протидії злочинності, зміцнення законності та правопорядку.

В цілому рівень злочинності залишився на рівні попереднього року. Так, по місту Добропіллю та Добропільському району було зареєстровано 1204 кримінальних правопорушень (+14 або +1,2%), з яких у 381 (37,5%) встановлено особи, які вчинили правопорушення та притягнуті до відповідальності. До суду прокуратурою спрямовано 285 обвинувальних актів, яких 14 з угодами про примирення та 22 з угодами про визнання винуватості, по 2 з клопотаннями про звільнення від кримінальної відповідальності та застосування заходів медичного характеру. Залишок нерозкритих кримінальних проваджень за всі роки складає 3087 .

Необхідно зазначити, що завдяки стабілізації соціально-політичної ситуації в регіоні та вжитим заходам по боротьбі зі злочинністю продовжують зменшуватися кількість тяжких та особливо тяжких злочинів – 320 (-34 або - 9,6%), вбивств – 3 (-3) , тяжких тілесних ушкоджень – 4 (-3), тяжких тілесних ушкоджень зі смертю. – 1 (-1), грабежів – 13 (-7), незаконного заволодіння автотранспортних засобів – 9 (-7), тощо.

Проведеним аналізом місць вчинення завдання тілесних ушкоджень (67) встановлено, що переважна більшість з них вчинені на ґрунті побутових відносин.

Завдяки спільним заходам протидії злочинності досягнуто певні результати щодо її профілактики. Так, менше вчинено злочинів раніше судимими особами – 183 (-46), у групі (-12), у стані алкогольного сп’яніння – 56 (-6).

Водночас, незважаючи на проведену роботу, ситуація із забезпеченням законності і правопорядку залишається складною та вимагає вжиття додаткових спільних заходів, спрямованих на її стабілізацію.

Викликає занепокоєння різке збільшення крадіжок з квартир та приватних будинків – 132 ( +44 або +50 %), не розкрито 95 з 94 шахрайств, 1 умисне вбивство та 1 тяжке тілесне ушкодження, яке заподіяло смерть.

Як зазначалося раніше набули поширення шахрайства із застосуванням Інтернет ресурсів, засобів мобільного зв’язку та платіжних карток потерпілих.

Через недоліки профілактичної діяльності не зменшується кількість злочинів у громадських місцях, насамперед корисливої спрямованості. Більше третини їх вчинено у нічний час, у неосвітлених місцях та поза маршрутами патрулювання.

Особливу увагу приділено сприянню суду у прискоренні розгляду кримінальних проваджень із тим, щоб як найшвидше були відновлені права потерпілих від кримінальних правопорушень, а винні понесли покарання. Завдяки вжитим заходам за 12 місяців минулого року в Добропільському міськрайсуді із постановленням вироку розглянуто 276 кримінальні справи. Державними обвинувачами орієнтовано суд на призначення реальної міри покарання, яку отримали 213 особи (77%) та 82 з них засудженні до позбавлення волі на різні строки, або кожен третій від засуджених (30%) .

Вказані заходи також сприяють профілактики злочинності та зменшення її рівня.

Значна більшість нерозкритих тяжких злочинів це крадіжки металевих виробів з домоволодінь громадян. Вказаним правопорушенням сприяє незаконна діяльність окремих фізичних осіб щодо порядку здійснення операцій з металобрухтом. Водночас, Добропільским ВП достатніх заходів для викриття вказаних осіб та притягнення до кримінальної відповідальності не вжито, лише 1 особі повідомлено про підозру у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ст. 213 КК України.

Внаслідок підвищення рівня нагляду та належного реагування на порушення законів, збережені позитивні тенденції щодо стану досудового слідства в органах поліції. Як і в минулому році, не допущено порушень конституційних прав громадян.

Щодо захисту інтересів держави

Протягом поточного року Добропільським відділом Костянтинівської місцевої прокуратури пред’явлено 24 позови на суму 8656,4 тис. грн., з них: 1 позов на суму 7129,3 тис. грн. про відшкодування пільгових пенсій, 1 – на 78.867 тис. грн. про стягнення заборгованості у комунальній сфері, 14 – на 1 332 тис. грн. у сфері земельних відносин, 2 – на 214,892 тис. грн. у сфері земельних відносин (засмічення земель), 4 – на 23 тис. грн. щодо відшкодування шкоди, завданої кримінальним правопорушенням.

Так, до Добропільського міськрайонного суду Донецької області та Господарського суду Донецької області спрямовано дві позовні заяви в інтересах держави в особі Святогорівської селищної ради про стягнення шкоди спричиненої державі внаслідок засмічення земельних ділянок ФОП Бабаков, фізичною особою Жуков та приведення їх у первинний стан в сумі 214,9 тис. грн., які задоволено в повному обсязі.

Також, місцевою прокуратурою до суду спрямовано 4 позовні заяви про визнання незаконним рішень Білозерської міської ради Донецької області, визнання договорів про встановлення особистого платного (строкового) земельного сервітуту на земельні ділянки недійсним, та зобов’язати повернути земельні ділянки площею 0,019 га вартістю 43677 грн. на користь Білозерської міської ради. Наразі 2 позовні заяви задоволено в повному обсязі та 2 – знаходиться на розгляді в суді. Підставою для заявлення вказаних позовів стали недотримання органом місцевого самоврядування та ФОП вимог земельного законодавства при укладенні зазначених договорів (без проведення земельних торгів).

Крім того, з аналогічних підстав місцевою прокуратурою до суду спрямовано 2 позовні заяви про визнання незаконним рішень Добропільської міської ради Донецької області, визнання договорів про встановлення особистого платного (строкового) земельного сервітуту на земельні ділянки недійсним, та зобов’язати повернути земельні ділянки КП «Добро» площею 0,0344 га вартістю 274379 грн. на користь Добропільської міської ради. Розгляд позовних заяв триває.

Окрім цього, до суду спрямовано 3 позовні заяви в інтересах Головного управління Держгеокадастру у Донецькій області, Добропільської райдержадміністрації, про звільнення та повернення 3-х земельних ділянок їх колишніми орендарями площею 12,91 га , нормативною грошовою оцінкою 211,5 тис. грн . Позовні заяви задоволено в повному обсязі.

Внесено позовну заяву до Головного управління Держгеокадастру у Донецькій області та фізичної особи, про визнання незаконним та скасування наказів Головного управління Держземагенства у Донецькій області, визнання недійсним договору оренди земельних ділянок площею 11 га , нормативно грошова оцінка яких складає 109,9 тис . грн. Рішенням першої інстанції позов задоволено в повному обсязі. Ухвалою апеляційної інстанції зазначене рішення скасовано. Наразі внесено касаційну скаргу, яка перебуває на розгляді.

Добропільським відділом Костянтинівської місцевої прокуратури пред’явлено позовну заяву в інтересах Шилівської сільської ради та ГУ Держгеокадастру до фізичної особи про стягнення шкоди, заподіяної внаслідок використання земельної ділянки не за цільовим призначенням (розорено пасовище) в розмірі 11021,40 грн .

Крім того, до суду спрямовано 2 позовні заяви до Шахівської сільської ради та фізичних осіб про визнання незаконним рішення Октябрської сільської ради Добропільського району Донецької області та зобов’язання повернути земельні ділянки нормативною грошовою оцінкою 328,2 тис. грн . на користь Шахівської сільської ради Добропільського району у зв’язку із порушенням вимог Земельного кодексу України при прийнятті вказаних рішень (Передані земельні ділянки без проведення торгів та розробки проекту землеустрою). Дані позови судом задоволені, земельні ділянки повернути до комунальної власності територіальної громади.

Також, до Добропільського міськрайонного суду внесено позовну заяву в інтересах держави, до Криворізької сільської ради та фізичної особи, про визнання незаконним рішення сільської ради щодо надання дозволу на розроблення проекту землеустрою щодо відведення безоплатно у власність земельної ділянки для ведення особистого селянського господарства, яка перебуває на розгляді.

Протягом минулого року Костянтинівською місцевою прокуратурою пред’явлено 2 позови до Донецького окружного адміністративного суду в інтересах держави про визнання протиправною бездіяльність Криворізької та Світлівської сільських рад Добропільського району та зобов’язання розробити та затвердити порядок розрахунку розміру і використання коштів пайової участі.

Також, до Донецького окружного адміністративного суду спрямовано позовну заяву про стягнення з ТДВ «Шахта Білозерська» на користь Добропільського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Донецької області, заборгованості з відшкодування фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій (список № 1) в сумі 7129 348,42 грн . Підставою для звернення до суду послугувало невиконання підприємством-відповідачем вимог Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування», у зв’язку з чим, кошти Пенсійного Фонду України, які використовуються лише на чітко визначені цілі, які зазначені в статті 73 Закону, а саме – для виплати пенсій, надання соціальних послуг, оплату послуг з виплати та доставки пенсій, формування резерву коштів Пенсійного Фонду, отримуються несвоєчасно. Розгляд справи триває.

До Донецького окружного адміністративного суду також спрямовано позовну заяву про стягнення з ТОВ «С.К.С. - Транс» на користь Державної служби України з безпеки на транспорті про стягнення штрафу у розмірі 19550,21грн. Підставою для звернення до суду послугувало невиконання підприємством-відповідачем вимог Закону України «Про автомобільний транспорт», а саме – відсутність дозволу, який надає право на рух автомобільними дорогами України з перевищенням великовагових параметрів або документа про внесення плати за проїзд великовагових транспортних засобів.

Також, в поточному році підготовлено та надіслано 5 листів до Добропільської міської ради, Шахівської сільської ради про скасування торгів за результатами закупівлі за державні кошти на суму 30,4 млн . грн. у зв’язку із чисельними та істотними порушеннями Закону України «Про публічні закупівлі». За наслідками розгляду листів 3 закупівлі було відмінено, проведено повторні тори, а по іншим 2-ом документи приведено у відповідність діючому законодавству.

В рамках кримінального судочинства до суду заявлено 4 позовні заяви про відшкодування шкоди, завданої кримінальним правопорушенням на загальну суму 31,9 тис. грн., з яких 1 позовна заява на суму 22,3 тис. грн . у сфері корупції.

У сфері охорони дитинства

До суду пред’явлено 5 позовних заяв на загальну суму 33,00 тис. гривень, з яких: 1 (про визнання незаконною бездіяльність Добропільської міської ради з питань затвердження планів інвентаризації та паспортизації об`єктів благоустрою населення (їх частин), а саме дитячих майданчиків та зобов`язання вчинити певні дії); 1 на захист інтересів держави в сфері охорони дитинства на суму 30,00 тис. гривень (про стягнення боргу за навчання); 1 – про стягнення батьківської плати за перебування дитини в навчальному закладі в сумі 3 тис. грн.; 2 – про визнання бездіяльності Державного навчального закладу «Білицький професійний ліцей» та «Державного професійно-технічного навчального закладу «Білозерський професійний гірничий ліцей» незаконною, зобов’язання вчинити певні дії, пов’язані з усуненням порушень вимог законодавства у сфері техногенної та пожежної безпеки та застосування заходів реагування у вигляді повного зупинення експлуатації (роботи) вищезазначених навчальних закладів до повного усунення порушень законодавства у сфері техногенної та пожежної безпеки.

Вдалося подолати проблему росту злочинності серед неповнолітніх. Так, неповнолітніми та за їх участю скоєно 8 (-27) злочинів, з них тяжких та особо тяжких – 3 (-19) , учнями шкіл – 5 (-4) , учнями ПТУ – 3 (-4) , у нетверезому стані – 1 (-2) . У скоєнні злочинів приймало участь – 9 осіб (-10).

Звільнено від покарання із застосуванням примусових заходів виховного характеру, на підставі ст. 105 КК України 5 неповнолітніх.

Щодо протидії корупції

Протягом минулого року Костянтинівською місцевою прокуратурою, до Добропільського міськрайонного суду, спрямовано кримінальне провадження за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.3 ст. 191, ч.1 ст. 366 КК України щодо розтрати бюджетних коштів колишньою головою Криворізької сільської ради. Крім того, в рамках зазначеного кримінального провадження пред’явлено позовну заяву про відшкодування шкоди, завданої кримінальним правопорушенням, в сумі 22354 грн.

Крім того, до Добропільського міськрайонного суду спрямовано обвинувальний акт у кримінальному провадженні відносно колишнього директора КП «Агрокомсервіс» за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.3 ст. 191, ч.1 ст. 366 КК України щодо розтрати бюджетних коштів. Крім того, в рамках зазначеного кримінального провадження пред’явлено позовну заяву про відшкодування шкоди, завданої кримінальним правопорушенням, в сумі 55 тис. грн.

Протягом 2017 року Добропільським відділом Костянтинівської місцевої прокуратури зібрано матеріали стосовно 18 депутатів місцевих рад, посадових осіб органів місцевого самоврядування, комунальних підприємств про вчинення ними адміністративних правопорушень пов’язаних з корупцією.

Наразі стосовно 3-х з них (директора та головного бухгалтера КП «Добропільський відділ капітального будівництва», депутата Добропільської міської ради) протоколи розглянуті Добропільським міськрайонним судом, особи притягнуті до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 172-6 КУпАП за несвоєчасне подання Е-декларації.

Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
#Добропілля #прокуратура
0,0
Оцените первым
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить

Комментарии

Объявления
live comments feed...