На Донеччині з початку року за неналежне виховання дітей більше 600 батьків притягнуто до відповідальності

19 неповнолітніх поліцейські комісійно зі службою у справах дітей були вимушені забрати та помістити до медзакладів та спеціальних установ. Такі випадки є винятковими і означають, що вдома – небезпека.

На Донеччині з початку року за неналежне виховання дітей більше 600 батьків притягнуто до відповідальності, фото-1

Вберегти до того, як трапиться біда, – з цією метою поліцейські посилили роботу з виявлення та контролю сімей, які прийнято називати такими, що потрапили у складні життєві обставини. Проте, на жаль, частіше за все, за цим сухим терміном ховається звичайна доросла байдужість: коли батьки приділяють увагу чому завгодно, тільки не власним дітям. Жахливі умови проживання, відсутність нормальної їжі, одягу та інших предметів першої необхідності, а іноді – навіть звичайного ліжка, тепла або води – з малечку найменші вимушені боротися за власне виживання.

На сьогоднішній день у поліцейських обліках перебувають 708 проблемних сімей, в яких виховуються 1559 дітей. Постійними гостями в цих родинах є правоохоронці та представники місцевої та районної влади.

З початку року співробітниками ювенальної превенції Донеччини вже перевірено 460 сімей категорії СЖО. За статтею 184 «Неналежне виконання батьками або особами, що їх заміняють, обов'язків щодо виховання дітей» Кодексу України про адміністративні правопорушення складено 608 матеріалів.

Так, у Слов’янську за проханням бабусі хлопчика поліцейські взяли під нагляд родину , де батьки самоусунулися від виконання своїх обов’язків. Старенька повідомила, що і батько, і матір пиячать, а син наданий сам собі.

А в Краматорську через пристрасть дорослих до алкоголю двоє братів 10 та 8 років спали на санчатах серед бродячих собак. Як згодом з’ясувалось, ця сім’я раніше мешкала разом із матір'ю одного з батьків. Через пристрасть подружжя до алкоголю, з господинею часто виникали сварки, які врешті-решт завершилися втратою даху. Старша (16-річна) донька залишилась з бабусею. Інші члени родини переїхали до покинутої квартири нежилого будинку.

Дітей було прийнято рішення вилучити. Батькам надано термін для виправлення ситуації, аби через певний час малеча могла повернутися до них і зростати у нормальних умовах серед турботи.

А майже через тиждень у тому ж Краматорську поліцейські та представники соціальних служб знову були змушені застосувати крайні заходи до ще двох сімей.

Під час рейду було виявлено серйозні проблеми з приміщенням, в якому жили діти віком від 5 до 17 років – загалом 5 найменших членів родини. В будинку пічне опалення, скрізь розкидані речі, не приємний запах, плісень, на стінах сажа.

Взагалі сусіди характеризують багатодітну родину з непоганого боку. Батько тяжко працює на місцевому заводі, за вживання алкоголю ні коли помічені не були та і в поле зору співробітників Краматорського відділу поліції ніколи раніше не потрапляли.

В іншому випадку, до служби у справах дітей за допомогою звернулися стурбовані сусіди. Під час візиту правоохоронців, 37-річна мати двох дітей розпивала алкогольні напої разом із своїм знайомим та не чекала у гості поліцейських. Діти 6 та 8 років були надані самі собі, вони були брудні та голодні, а матері до них не було ніякого діла. В будинку відсутня електроенергія, в оселі безлад, скрізь купи брудного дитячого одягу, не митий посуд. Щоб врятувати життя дівчат поліцейські передали їх до «ДТМО» Краматорська.

З матерями було проведено профілактичну бесіду, їм було визначено термін для наведення ладу у будинку до наступного візиту інспекторів поліції.

Загалом з початку року з родин вилучено 19 неповнолітніх.

Проте, ключовою метою все ж таки залишається збереження родини, а тому батькам зазвичай надається термін для усунення недоліків та початку нормального життя, аби за кілька місяців діти повернулися до них. Тільки любов та піклування зможуть подарувати гідне майбутнє не лише кожної окремо взятої сім’ї, а й країни в цілому.

На Донеччині з початку року за неналежне виховання дітей більше 600 батьків притягнуто до відповідальності, фото-2
На Донеччині з початку року за неналежне виховання дітей більше 600 батьків притягнуто до відповідальності, фото-3
Покровський відділ поліції
Донеччина батьки відповідальність
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
Оцените первым
(0 оценок)
Пока еще никто не оценил
Пока никто не рекомендует
Авторизируйтесь ,
чтобы оценить и порекомендовать

Комментарии