• Головна
  • Смертельніша та швидша за кір – це дифтерія
11:02, 15 березня 2018 р.

Смертельніша та швидша за кір – це дифтерія

Одразу після спалаху кору Україну може очікувати спалах дифтерії. Про це нам зазначають Всесвітня організація охорони здоров’я (ВОЗ) та ЮНІСЕФ. Це пов’язане з низьким, навіть, критичним рівнем вакцинації.

Існує певна кількість причин такого рівня недовіри до вакцин в Україні: антивакцинальні кампанії, проблеми із закупівлею та поставкою лікарських засобів, виробів медичного призначення та імунобіологічних препаратів (вакцини та сиворотки), відсутність власного виробництва вакцин та сироваток, тобто імунобіологічних препаратів.

Дифтерія, на відміну від кору, є більш небезпечною хворобою, що прогресує значно швидше.

Дифтерія – інфекційне захворювання, яке протікає гостро та характеризується запаленням, переважно ротоглотки.

Збудником дифтерії є бактерія, яка може передаватись повітряно-крапельним та контактно-побутовим шляхами.

Через те, що ця хвороба може передаватись саме повітряно-крапельним шляхом, вона має високу контагіозність, тобто заразність. Ця інфекція призводить до дуже тяжких наслідків, найбільший з яких – смертність.

Зазвичай, якщо дитина чи доросла людина не вакцинована, дифтерія проходить з важкими ускладненнями. Вона викликає токсико-інфекційний шок і може вражати всі системи та органи в організмі людини.

Дифтерія поділяється на декілька форм:

1.​ Дифтерія ротоглотки

2.​ Дифтерійний круп

3.​ Дифтерія інших локалізацій (трахеї, бронхи та інші органи)

Важливим є своєчасне діагностування хвороби. Адже за своїми клінічними проявами вона схожа на гострий тонзиліт (ангіна) та інфекційний мононуклеоз. Тобто, спочатку можуть збільшуватись мигдалини чи лімфатичні вузли, можуть бути підвищення температури, наліт в горлі чи в ротовій порожнині.

При ураженні ротоглотки може з’являтись так звана дифтерійна плівка, яка перекриває дихальні шляхи . Внаслідок чого може настати смерть. Хвороба розвивається дуже стрімко, тому важливо вчасно діагностувати хворобу.

Інкубаційний період від 2 до 10 діб. Бактерія дифтерії в організмі людини виділяє токсин та розпочинається саме токсико-інфекційний шок.

Дифтерія є імунокерованою інфекцією. Законодавством передбачене обов’язкове вакцинування, наказом Міністерства охорони здоров’я №595.

Якщо Ви бажаєте убезпечити себе чи свою дитину від дифтерії, потрібно робити щеплення відповідно до календаря. В разі, коли людина не знає чи була вона щеплена , це дізнається простим дослідження крові на наявність антитіл. При наявності щеплення є малий відсоток того, що можна захворіти. Навіть, якщо буде йти мова про ймовірне захворювання, перебіг хвороби буде проходити без ускладнень.

Завідувач відділу організації

епідеміологічний досліджень

ДУ «ДОЛЦ МОЗ України» Л.Г. Севастьянова

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#кір #дифтерія
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...