• Головна
  • Держпродспоживслужба інформує власників свійських тварин щодо необхідності ідентифікації тварин
13:02, 15 березня 2018 р.

Держпродспоживслужба інформує власників свійських тварин щодо необхідності ідентифікації тварин

Ідентифікація тварин — це процес ототожнювання тварини через присвоєння їй унікального ідентифікаційного номера з використанням візульних, електронних та змішаних засобів (в залежності від виду тварини).

Ідентифікації підлягають велика та дрібна рогата худоба, свині, коні.

За змінами у законодавстві ідентифікація приплоду, отриманого від племінних і товарних свиней, здійснюється за допомогою бирок відповідного зразка з індивідуальним ідентифікаційним номером, які прикріплюються не пізніше 60 днів від моменту народження тварини, але раніше, ніж вона залишить господарство.

Мета проведення ідентифікації тварин

Ідентифікація тварин сприяє контролю за обліком та переміщенням худоби, що дає можливість контролювати епізоотичний стан в тваринництві, забезпечити належну охорону і профілактику здоров’я худоби і як наслідок - здоров’я людей, а також їх забезпечення високоякісними і безпечними м’ясо-молочними продуктами та достовірною інформацією про умови їх виробництва.

Якими нормативними документами регламентується ідентифікація тварин

Обов’язкова ідентифікація тварин передбачена Законом України "Про ідентифікацію та реєстрацію тварин" (зі змінами). Дія Закону розповсюджується як на юридичних осіб, так і на фізичних, включаючи власників тварин, які утримують та/або розводять їх для власного споживання.

Крім необхідності ідентифікації тварин, вищевказаний Закон зобов’язує власників тварин вести їх облік, володіти інформацією про переміщення, забій, утилізацію та падіж.

Подавати дані про реєстрацію тварин, їх розведення та утримання, переміщення, забій, утилізацію, загибель, падіж власник повинен протягом 5 робочих днів з дати таких дій або подій.

Що порібно для ідентифікації тварин

Для того щоб проідентифікувати та зареєструвати тварину, необхідно звернутися до Добропільської районної державної лікарні ветеринарної медицини, або до дільничних районних лікарень ветеринарної медицин з паспортом громадянина України та ідентифікаційним кодом.

Послуга ідентифікації платна — розмір плати залежить від виду тварини, що ідентифікується.

Відповідальність за невиконання вимог Закону “Про ідентифікацію та реєстрацію тварин"

Власники тварин, які НЕ ЗВЕРТАЮТЬСЯ до відповідних установ ветеринарної медицини з метою ідентифікації і реєстрації тварин або ВІДМОВЛЯЮТЬСЯ проводити реєстрацію тварин підпадають під дію статті 107.2 Кодексу України про адміністративні правопорушення "Порушення вимог законодавства про ідентифікацію та реєстрацію тварин".

Враховуючи те, що державою приділяється значна увага питанням проведення ідентифікації та реєстрації тварин, у тому числі і в особистих селянських господарствах населення, звертаємо увагу усіх мешканців, які утримують на своїх приватних подвір′ях тварин на необхідність проведення цієї роботи. Власники не ідентифікованих тварин не будуть мати змогу реалізувати продукцію та сировину, отриману від зазначених тварин, а також реалізувати не ідентифіковану тварину іншій особі.

Адміністрація Держпродспоживслужби

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Ідентифікація
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...