В 2017 році в м.Добропілля, Олександрівському та Добропільському районах було зареєстровано 14 випадків аскаридозу

Що таке аскаридоз?

В 2017 році в м.Добропілля, Олександрівському та Добропільському районах було зареєстровано 14 випадків аскаридозу, з них у 9 дітей.

Багато людей зараз навіть не мають поняття про те, що таке аскаридоз. Данне захворювання є дуже небезпечним, так як вражає одночасно і дорослих людей і маленьких дітей. Аскаридоз – поширене глистне захворювання. Збудником аскаридозу є людська аскарида. Личинки її можуть вільно мігрувати по всьому організму, вражаючи органи і системи. Розвиток їх відбувається в кишечнику. Вогнищем зараження грунту яйцями гельмінтів є хвора аскаридозом людина. Самі аскариди у зовнішньому середовищі не життєдіяльні, а їх яйця можуть зберігатися в грунті тривалі роки. Зараження аскаридозом відбувається фекально- оральним шляхом.

Найчастіше їм хворіють маленькі діти – близько 65% у загальній структурі. Зараження аскаридозом має сезонний характер (влітку та восени) через недостатнє дотримання правил особистої гігієни після контатку з грунтом і травою (під час прогулянок на дитячому майданчику, у пісочниці); при вживанні не митих овочів, фруктів, зелені, не кип’яченої води, через шкідливі звички у дітей гризти нігті, смоктати пальці.

Наявність аскарид в організмі виявляють за такими ознаками:

- втрата апетиту(іноді його посилення);

- біль в животі, особливо в зоні пупка;

- втрата ваги;

- дратівливість і поганий сон;

- сухий кашель;

- блідість шкіри;

- темні круги навколо очей;

- свербіж в області анусу;

- висип на тілі;

- тимчасове підвищення температури;

- часті застудні захворювання.

Живих аскарид в калі виявити практично неможливо. Виходять тільки їх личинки, які видно під мікроскопом і загиблі дорослі особи. Вони виводяться природним чином, а гинуть через рік життя.

Щоб визначити аскарид у дитини, треба здати аналіз крові і калу. Лікарі радять проводити профілактику мінімум двічі на рік, особливо в теплий час.

Профілактика аскаридозу включає в себе наступні заходи:

-​ суворо дотримуватися правил особистої гігієни. Це актуально, оскільки захворювання передається фекально-оральним шляхом. Слід мити руки частіше, вживати тільки миті фрукти та овочі;

-​ не можна гризти нігті або облизувати пальці;

-​ відмовитися від вживання сирої води;

-​ стежити за тим, щоб у дворах не було фекалій тварин і людей. Необхідно регулярно чистити дитячі майданчики.

Профілактика аскаридозу в наш час особливо актуальна, так як захворювання дуже поширене – яйця в грунті можуть жити дуже довгий час, тож заразитися може кожна людина.

Дотримання простих профілактичних заходів допоможе уникнути виникнення питань про те, як лікувати аскариди і зберегти здоров'я всієї родини.

Завідувач відділенням організації

епідеміологічних досліджень

Добропільської міськрайонної

філії ДУ «ДОЛЦ МОЗ України» Л.Г. Севастьянова

аскаридоз Добропілля захворювання
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
Оцените первым
(0 оценок)
Пока еще никто не оценил
Пока никто не рекомендует
Авторизируйтесь ,
чтобы оценить и порекомендовать

Комментарии