
В 2017 році в м.Добропілля, Олександрівському та Добропільському районах було зареєстровано 14 випадків аскаридозу
Що таке аскаридоз?
В 2017 році в м.Добропілля, Олександрівському та Добропільському районах було зареєстровано 14 випадків аскаридозу, з них у 9 дітей.
Багато людей зараз навіть не мають поняття про те, що таке аскаридоз. Данне захворювання є дуже небезпечним, так як вражає одночасно і дорослих людей і маленьких дітей. Аскаридоз – поширене глистне захворювання. Збудником аскаридозу є людська аскарида. Личинки її можуть вільно мігрувати по всьому організму, вражаючи органи і системи. Розвиток їх відбувається в кишечнику. Вогнищем зараження грунту яйцями гельмінтів є хвора аскаридозом людина. Самі аскариди у зовнішньому середовищі не життєдіяльні, а їх яйця можуть зберігатися в грунті тривалі роки. Зараження аскаридозом відбувається фекально- оральним шляхом.
Найчастіше їм хворіють маленькі діти – близько 65% у загальній структурі. Зараження аскаридозом має сезонний характер (влітку та восени) через недостатнє дотримання правил особистої гігієни після контатку з грунтом і травою (під час прогулянок на дитячому майданчику, у пісочниці); при вживанні не митих овочів, фруктів, зелені, не кип’яченої води, через шкідливі звички у дітей гризти нігті, смоктати пальці.
Наявність аскарид в організмі виявляють за такими ознаками:
- втрата апетиту(іноді його посилення);
- біль в животі, особливо в зоні пупка;
- втрата ваги;
- дратівливість і поганий сон;
- сухий кашель;
- блідість шкіри;
- темні круги навколо очей;
- свербіж в області анусу;
- висип на тілі;
- тимчасове підвищення температури;
- часті застудні захворювання.
Живих аскарид в калі виявити практично неможливо. Виходять тільки їх личинки, які видно під мікроскопом і загиблі дорослі особи. Вони виводяться природним чином, а гинуть через рік життя.
Щоб визначити аскарид у дитини, треба здати аналіз крові і калу. Лікарі радять проводити профілактику мінімум двічі на рік, особливо в теплий час.
Профілактика аскаридозу включає в себе наступні заходи:
- суворо дотримуватися правил особистої гігієни. Це актуально, оскільки захворювання передається фекально-оральним шляхом. Слід мити руки частіше, вживати тільки миті фрукти та овочі;
- не можна гризти нігті або облизувати пальці;
- відмовитися від вживання сирої води;
- стежити за тим, щоб у дворах не було фекалій тварин і людей. Необхідно регулярно чистити дитячі майданчики.
Профілактика аскаридозу в наш час особливо актуальна, так як захворювання дуже поширене – яйця в грунті можуть жити дуже довгий час, тож заразитися може кожна людина.
Дотримання простих профілактичних заходів допоможе уникнути виникнення питань про те, як лікувати аскариди і зберегти здоров'я всієї родини.
Завідувач відділенням організації
епідеміологічних досліджень
Добропільської міськрайонної
філії ДУ «ДОЛЦ МОЗ України» Л.Г. Севастьянова