В кінологічному центрі поліції Донеччини відбувся перший випуск сертифікованих «детективів» (ВІДЕО)

22 службових собаки з поліції та полку «Азов» отримали робочі сертифікати за трьома напрямками – пошук зброї і вибухівки, пошук наркотиків та слідова робота. Вперше в Україні кінологічний центр поліції став навчальною базою для сертифікації чотирилапих «спецназівців» різних відомств. Це дало змогу у найкоротший час підготувати загін кінологів та їх помічників, які спільно дбатимуть про безпеку у прифронтовому регіоні.

Кінологічний центр, відроджений в Донецькій області першим заступником Голови Нацполіції, а тоді начальником поліції регіону В’ячеславом Аброськіним, продовжує нарощувати потужності.

За рік роботи центр, де на початку було лише 10 собак, виростив нове покоління хвостатих «слідопитів». Перед службою вони мали підтвердити свої вміння на практиці.

З цією метою за дорученням керівництва Нацполіції в Маріуполі було організовано навчально-тренувальні збори кінологів центру, у рамках міжвідомчої взаємодії участь у них взяли бійці кінологічного взводу полку «Азов». Всього сертифікацію проходили 22 собаки, з них 6 представляли «Азов», решта поліцію.

В кінологічному центрі поліції Донеччини відбувся перший випуск сертифікованих «детективів» (ВІДЕО), фото-1
В кінологічному центрі поліції Донеччини відбувся перший випуск сертифікованих «детективів» (ВІДЕО), фото-2
В кінологічному центрі поліції Донеччини відбувся перший випуск сертифікованих «детективів» (ВІДЕО), фото-3
В кінологічному центрі поліції Донеччини відбувся перший випуск сертифікованих «детективів» (ВІДЕО), фото-4
В кінологічному центрі поліції Донеччини відбувся перший випуск сертифікованих «детективів» (ВІДЕО), фото-5

Всі кандидати пройшли інтенсивне тренування та склали іспити за спеціально розробленою програмою. Навчання тривало місяць, щодня по 12 годин, без вихідних. У курс підготовки входив пошук собаками зброї та вибухівки, наркотиків, а також пошук людини за її запаховим слідом і вибірка речей.

«Працювали на громадському транспорті, з пошуку заборонених речей в легкових автомобілях, у ручній поклажі - це багажні сумки, працювали в приміщеннях. Тобто умови були максимально наближені до реальних. Адже собаки мають вміти працювати у будь-який час доби та за будь-якої погоди», - зазначив заступник начальника кінологічного центру Віктор Казаков, який в якості інструктора проводив заняття з пошуку зброї, вибухівки, наркотиків.

В кінологічному центрі поліції Донеччини відбувся перший випуск сертифікованих «детективів» (ВІДЕО), фото-6
В кінологічному центрі поліції Донеччини відбувся перший випуск сертифікованих «детективів» (ВІДЕО), фото-7
В кінологічному центрі поліції Донеччини відбувся перший випуск сертифікованих «детективів» (ВІДЕО), фото-8
В кінологічному центрі поліції Донеччини відбувся перший випуск сертифікованих «детективів» (ВІДЕО), фото-9

Так, собаки мали знайти замасковані боєприпаси у повній темряві та під час шумових перешкод – для цього по підлозі кімнати розкидали пусті пляшки, які гриміли при кожному русі собаки. Спеціально для тренувань поліцейські створили декорації – облаштували меблями кімнати, інтер’єр в яких щоразу змінювали. «Закладки» ховали також під колесом автомобіля, у бензобаку або решітці радіатора.

Сертифікат потрібно оновлювати раз на три роки. Тому разом з «молоддю» складав іспити і найстарший учасник - 8-річний лабрадор Гуч, досвідчений фахівець, який у черговий раз підтвердив свою кваліфікацію. Наймолодшою стала вихованка кінологічного центру Тіна, якій лише 10 місяців, але вона не поступається іншим собакам.

Єдиною жінкою-кінологом на зборах стала Оксана Калашник, старший дресирувальник кінологічного взводу полка «Азов» зі своїм помічником доберманом Оскаром.

«Інтенсив» від кінологічного центру поліції Донеччини дозволив швидко підготувати до служби молоде покоління собак та навчити азам дресирування нових співробітників.

«Це лабрадор Кіра, їй 1 рік. Я познайомився з нею буквально місяць тому, до початку зборів. Собачка не вміла практично нічого. Після занять вона працює практично на тому самому рівні, що і решта вихованців, які були більш підготовлені», - розповів молодший інспектор-кінолог кінологічного центру ГУНП в Донецькій області Роман Заєць.

В кінологічному центрі поліції Донеччини відбувся перший випуск сертифікованих «детективів» (ВІДЕО), фото-10
В кінологічному центрі поліції Донеччини відбувся перший випуск сертифікованих «детективів» (ВІДЕО), фото-11
В кінологічному центрі поліції Донеччини відбувся перший випуск сертифікованих «детективів» (ВІДЕО), фото-12

Кіра натренована на пошук зброї та вибухівки та буде нести службу в Краматорську, де вже створено територіальний підрозділ кінологічного центру. Невдовзі такі підрозділи працюватимуть по всій області. Це дасть змогу самостійно обслуговувати регіон, без залучення доданих сил з інших областей.

«Ми збільшуємо штатну кількість кінологів, службових собак, насамперед за напрямком «зброя, вибухівка». Це наш пріоритетний напрямок. Поліцейські кінологи з собаками будуть нести службу по всій території Донецької області, до заходів безпеки планується залучити колег з полку «Азов» та інших підрозділів», - підкреслив начальник кінологічного центру поліції Донеччини Леонід Котов.

В кінологічному центрі поліції Донеччини відбувся перший випуск сертифікованих «детективів» (ВІДЕО), фото-13
В кінологічному центрі поліції Донеччини відбувся перший випуск сертифікованих «детективів» (ВІДЕО), фото-14
В кінологічному центрі поліції Донеччини відбувся перший випуск сертифікованих «детективів» (ВІДЕО), фото-15
В кінологічному центрі поліції Донеччини відбувся перший випуск сертифікованих «детективів» (ВІДЕО), фото-16

Всі собаки успішно пройшли випробування та готові до служби. Сертифікати учасникам вручив заступник начальника Головного управління Нацполіції в Донецькій області – начальник кримінальної поліції Сергій Колесник.

Він відзначив, що головні завдання кінологічної служби сьогодні – запобігти витоку зброї, яка травмує людей в мирних областях, та брати активну участь в розкритті тяжких резонансних злочинів.

Добропілля поліція
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
Оцените первым
(0 оценок)
Пока еще никто не оценил
Пока никто не рекомендует
Авторизируйтесь ,
чтобы оценить и порекомендовать

Комментарии