У 2017 році у Добропіллі зареєстровано 321 народження, 152 з яких зареєстровано у пологовому будинку

Відповідно до наказу Міністерства юстиції України від 26.08.2015 № 1593/5 спрощено доступ громадян до адміністративної послуги з державної реєстрації народження дитини.

Працівниками відділів державної реєстрації актів цивільного стану народження дитини проводиться прийняття документів, необхідних для проведення державної реєстрації народження дитини, та видача свідоцтва про народження безпосередньо у закладах охорони здоров'я, де приймаються пологи.

Мета такого кроку — полегшити процедуру реєстрації дитини. Тепер можна навіть не виходити з пологового будинку, аби отримати свідоцтво про народження малюка.

Добропільський міський відділ державної реєстрації актів цивільного стану Головного територіального управління юстиції у Донецькій області також приймає документи (понеділок, четвер), необхідні для проведення державної реєстрації народження дитини, та видає свідоцтва про народження у визначені дні у пологовому відділенні комунального закладу охорони здоров'я «Добропільська лікарня інтенсивного лікування» Донецької області.

У 2017 році у місті Добропіллі зареєстровано 321 народження, 152 з яких зареєстровано у пологовому будинку.

Підставами для проведення державної реєстрації народження дитини відповідно до пункту 2 глави 1 розділу ІІІ Правил державної реєстрації актів цивільного стану в Україні, затверджених наказом Міністерства юстиції України № 52/5 від 18.10.2000 (у редакції наказу Міністерства юстиції України 24.12.2010 року № 3307/5), є медичне свідоцтво про народження (форма № 103/о), форма якого затверджена наказом Міністерства охорони здоров'я України.

Одночасно із заявою про державну реєстрацію народження дитини подаються паспорти або паспортні документи, що посвідчують особу батьків (одного з них), свідоцтво про шлюб (у разі необхідності).

При реєстрації народження дитини, батьки якої перебувають у шлюбіі мають спільне прізвище, дитині присвоюється прізвище батьків, при різних прізвищах за письмовою згодою батьків дитині присвоюється прізвище батька чи матері або подвійне прізвище, утворене шляхом з'єднання їхніх прізвищ.

Якщо жінка та чоловік не перебувають у шлюбі, а чоловік визнає себе батьком дитини, вони подають спільну заяву матері та батька дитини про визнання батьківства, в якій вказується прізвище, ім'я та по батькові, яке буде присвоєно дитині.

В тому випадку, коли мати дитини не перебуває у шлюбі та немає спільної заяви батьків про визнання батьківства, прізвище та громадянство батька дитини зазначається за прізвищем та громадянством матері, а власне ім'я та по батькові за вказівкою матері у заяві про державну реєстрацію народження дитини відповідно до частини першої статті 135 Сімейного кодексу України.

Якщо Ви вчасно не скористалися можливістю отримати свідоцтво про народження безпосередньо у пологовому будинку, тоді запрошуємо до Добропільського міського відділу державної реєстрації актів цивільного стану, де цю послугу все ще надають у звичному порядку в день звернення громадян до відділу.

Хотілося б звернути Вашу увагу на те, що державна реєстрація народження дитини проводиться у відповідності із ст.143-147 Сімейного кодексу України, згідно яких батьки зобов'язані невідкладно, але не пізніше одного місяця від дня народження дитини, зареєструвати народження дитини в державному органі реєстрації актів цивільного стану. Не виконання цього обов'язку є підставою для покладення на них відповідальності, встановленої законом.

Бажаємо здоров'я Вам та Вашим малюкам!

Добропільська міська рада
реєстрація дитини Добропілля пологовий
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
Оцените первым
(0 оценок)
Пока еще никто не оценил
Пока никто не рекомендует
Авторизируйтесь ,
чтобы оценить и порекомендовать

Комментарии