• Головна
  • Добропільська ОДПІ: в яких випадках треба задекларувати доходи, отримані від продажу сільгосппродукції?
15:10, 11 квітня 2018 р.

Добропільська ОДПІ: в яких випадках треба задекларувати доходи, отримані від продажу сільгосппродукції?

Добропільська ОДПІ: в яких випадках треба задекларувати доходи, отримані від продажу сільгосппродукції?, фото-1

Відповідно до норм Податкового кодексу України (далі - ПКУ) до складу загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку не включаються доходи, отримані від продажу власної сільськогосподарської продукції, що вирощена, відгодована, виловлена, зібрана, виготовлена, вироблена, оброблена та/або перероблена безпосередньо фізичною особою на земельних ділянках, наданих їй у розмірах, встановлених Земельним кодексом України від 25 жовтня

2001 року №2768-III, із змінами та доповненнями, для ведення, зокрема, особистого селянського господарства та/або земельні частки (паї), виділені в натурі (на місцевості), сукупний розмір яких не перевищує 2 гектари. При цьому, в зазначений розмір не враховуються земельні ділянки, їх частки (паї), які не використовуються, тобто здаються в оренду, обслуговуються (абзац третій п.п. 165.1.24 п.165.1 ст. 165 ПКУ).

Разом з цим, відповідно до статті 4 Закону України від 15 травня 2003 року № 742-IV «Про особисте селянське господарство» особисті селянські господарства підлягають обліку. Згідно Порядку обліку особистих селянських господарств сільськими, селищними та міськими радами, затвердженого наказом Мінекономрозвитку і торгівлі України від 14.04.2017 № 572, який установлює правила організації збору первинних даних про особисті селянські господарства, облік селянських господарств здійснюють сільські, селищні та міські ради. Власники земельних ділянок розміром до 2,0 га з цільовим призначенням «для особистого селянського господарства» повинні облікувати особисте селянське господарство у сільських, селищних та міських радах. Як роз’яснила начальник відділу податків та зборів з фізичних осіб Добропільської ОДПІ ГУ ДФС у Донецькій області Наталія Нарезняк, якщо розмір земельних ділянок перевищує 2 гектари, дохід від продажу сільськогосподарської продукції підлягає оподаткуванню на загальних підставах. У цьому випадку до 1 травня 2018 року за 2017 рік необхідно подати податкову декларацію про майновий стан і доходи та сплатити у термін до 1 серпня цього року самостійно нарахований податок на доходи фізичних осіб за ставкою 18 відсотків та військовий збір за ставкою 1,5 відсотка.

Якщо ж сільськогосподарська продукція буде продаватись податковому агенту (юридичній особі або СПД-фізичній особі), то обов’язок нарахування та утримання податків покладається на такого агента.

Мешканці Добропільського та Олександрівського районів, які мають задекларувати доходи, можуть звернутися у Центри обслуговування платників Добропільської ОДПІ для отримання консультації щодо заповнення податкової декларації про майновий стан і доходи та сплати податку. Там також можна безкоштовно отримати бланк декларації.

Добропільська ОДПІ ГУ ДФС у Донецькій області

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Добропілля #податкова
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить
live comments feed...